captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvos kariuomenė ketina modernizuoti savo šaunamuosius ginklus

Lietuvos kariuomenė šiemet ketina modernizuoti dalį turimų pusiau automatinių šautuvų M-14, kad šie atitiktų taikliųjų šaulių ginklams keliamus reikalavimus. Taip LRT TELEVIZIJOS laidai sako Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.
Wikimedia commons nuotr.
Wikimedia commons nuotr.

Lietuvos kariuomenė savo arsenale turi maždaug 40 tūkst. amerikietiškų šautuvų M-14. Šis ginklas yra labai geras ir vertinamas karių, tačiau morališkai jau pasenęs.

Lietuvos kariuomenė šiemet ketina modernizuoti dalį turimų pusiau automatinių šautuvų M-14. Ginklai bus modernizuojami pagal dvi koncepcijas, kurias sukūrė LK Mokymo ir doktrinų valdyba (MDV) ir Specialiųjų operacijų pajėgos (SOP).

„Pagal MDV koncepciją ketinama modernizuoti apie 350 šautuvų, kurie bus skirti lengvajai pėstininkų brigadai „Aukštaitija“ priklausantiems parengtojo rezervo kariams ir krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnaujantiems kariams savanoriams. Šiam projektui numatyta 585 tūkst. eurų, iš kurių apie 208 tūkst. – šalies gyventojų Lietuvos kariuomenei skirtos lėšos (2 proc. nuo GPM).

Pagal SOP koncepciją modernizuoti M-14 bus skirti SOP kariams. Šiam projektui skirta suma yra neskelbtina“, – „Karinėms paslaptims“ teigia generolas J. V. Žukas.

„Karinėse paslaptyse“ prieš keletą savaičių buvo rodomi SOP ginklo modernizavimo planai – kaip jie įsivaizduoja šio ginklo pritaikymą šiandienos iššūkiams. Šį kartą – pasakojimas apie tai, kaip šio ginklo ateitį Lietuvos kariuomenėje mano Lietuvos kariuomenės MDV.

Daugiau – laidos „Karinės paslaptys“ reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...