Lietuvoje

2022.01.13 13:12

Landsbergis apie Sausio 13-osios minėjimą trikdžiusius protestuotojus: pamišėlių pakankamai daug

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2022.01.13 13:12

Profesorius Vytautas Landsbergis itin kritiškai įvertino protestuotojus, ketvirtadienį susirinkusius prie Seimo ir švilpimu bei riksmais trikdžiusius Sausio 13-osios minėjimą bei Laisvės premijų teikimą.

Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis po švilpimais palydėto minėjimo žurnalistams kalbėjo, kad į aikštę buvo susirinkę ne protestuotojai, o „jedinstvo“.

„Kokie čia žmonės, čia jedinstvo. Nereikia jų vadinti Lietuvos žmonėmis – fašistai, jedinstvo. Problema, žinoma. Pamišėlių pakankamai daug.

Anais laikais jedinstvos mitingai būdavo atskirai ir, kai vieną kartą čia buvo prie Seimo du mitingai, aš išėjau ir prašiau žmonių, kad tik nesiartintų prie jų, tegul jie sau rėkia, ką nori, o mūsų gyvenimas eina savo keliu. Dabar buvo leista per daug arti, trukdyti, galų gale, jie atėmė laisvę klausytis, kas kalbama minėjime“, – žurnalistams kalbėjo profesorius V. Landsbergis.

Pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos vadovas sakė, kad žmonės, minėjimą stebėję per televiziją ar kalbų klausę per radiją, girdėjo, kas buvo kalbama, bet iš buvusių aikštėje, anot jo, tokia laisvė buvo atimta.

„Mano laisvę atėmė. Negalėjau girdėti, ką kalba kalbėtojai, nors arti sėdėjau. Kas nors apie tai turėtų galvoti“, – sakė profesorius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt