Lietuvoje

2016.10.19 15:01

Vilniuje aptarta Ukrainos pasiekta pažanga vykdant reformas

LRT.lt2016.10.19 15:01

Daugiašalės jungtinės komisijos Ukrainos gynybos reformų ir saugumo bendradarbiavimo klausimams spręsti vykdomojo komiteto posėdyje aptarti aktualūs tarptautinės paramos Ukrainos kariuomenės reformoms koordinavimo klausimai, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Susirinkusieji kartu su Ukrainos kariuomenės ir kitų saugumo struktūrų atstovais aptarė pasiektą pažangą vykdant sutartas reformas pagal Ukrainos strateginius dokumentus (Nacionalinėje strategijoje, Karinėje doktrinoje ir Strateginiame gynybos biuletenyje) ir siekiant suderinamumo su NATO šalių kariuomenėmis 2020 metais.

Ukrainos ir JAV delegacijų nariai apsilankė generolo Silvestro Žukausko poligone ir generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre. Poligone Ukrainos karininkus supažindino su JAV parama įdiegta karių rengimo simuliacine sistema, o gen. A. Ramanausko kovinio rengimo centre – su koncepcija užtikrinant nuoseklią ir vieningą karių rengimo sistemą.

Vykdomojo komiteto posėdyje dalyvavo Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lenkijos, Lietuvos, Ukrainos ir NATO atstovai. Pagrindinis šio komiteto veiklos tikslas yra rengti pasiūlymus Daugiašalei jungtinei komisijai. Komiteto svarstomų klausimų spektras apima 13 funkcinių sričių, tokių kaip sausumos, oro ir jūrų pajėgos, gynybos institucijų vystymas, ryšiai ir komunikacijos ir kt. Lietuva oficialiai kartu su Ukrainos atstovais pirmininkauja pakomitečiui, atsakingam už puskarininkių sistemos Ukrainos kariuomenėje reformų klausimų sprendimą.

Daugiašalė komisija, kurią sudaro JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lietuvos ir Ukrainos generolų lygmens atstovai, paprastai susitinka du kartus per metus aptarti Vykdomojo komiteto pasiūlymus, priimti sprendimus dėl tolimesnių tarptautinės paramos Ukrainos kariuomenei gairių. Taip pat teikia Ukrainai pasiūlymus ir rekomendacijas dėl reformų vykdymo krypčių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.