Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.19 15:16

Palaidotas ministras J. Požela

Trečiadienį minios žmonių į paskutinę kelionę išlydėtas Seimo narys, sveikatos apsaugos ministras Juras Požela. 34-erių politikas mirė naktį iš šeštadienio į sekmadienį Santariškių klinikose nuo pankreatito – kasos uždegimo.

Į paskutinę kelionę J. Poželą lydėjo žmona Živilė, tėvai, brolis, draugai ir artimieji. Taip pat žinomi šalies politikai: premjeras Algirdas Butkevičius, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, parlamentarai, ministrai, kolegos iš Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP). Be tėvo liko 2014-ųjų kovą gimęs J.Poželos sūnus Joris. Politikas amžinojo poilsio atguls Antakalnio kapinėse.

Ministras pirmininkas A. Butkevičius antradienį, atėjęs atsisveikinti su ilgamečiu kolega partijoje, Seime ir – kelis mėnesius šiais metais Vyriausybėje, neslėpė ir asmeninių jausmų. Jis teigė suprantąs, kokį skausmą išgyvena J. Poželos artimieji, nes pats yra palaidojęs jauną, automobilio avarijoje žuvusį sūnų.

Ligoninėje jaunas politikas atsidūrė rugpjūčio pradžioje dėl ūminių virškinimo sistemos sutrikimų bei pilvo skausmų. Jam diagnozuotas ūminis biliarinės (tulžinės) kilmės pankreatitas (kasos uždegimas), taikytas intensyvus gydymas Santariškių klinikų Intensyvios terapijos ir reanimacijos skyriuje.

Sekmadienį, pasklidus žiniai apie J. Poželos mirtį, LSDP išplatino nekrologą, kuriame buvo ir tokie žodžiai: „Juras mirė. Mūsų Juras. Su šia žinia rudenišką, tačiau besigiedrijantį 2016 m. spalio 16-osios rytą pabudo daugelis bičiulių, išgirdę, kad, deja, pasitvirtino pačios blogiausios nuojautos ir baisiausi nuogąstavimai. (…) Socialdemokratai prarado ypatingai talentingą ir charizmatišką jauną politiką, kuris turėjo visus duomenis tapti naujuoju LSDP pirmininku, vienu iš ryškiausių Lietuvos politinių lyderių ir net šalies vadovų.“

J. Požela, būdamas vos 21-erių, buvo išrinktas Vilniaus miesto tarybos nariu ir juo išbuvo tris kadencijas iš eilės, buvo Socialinių reikalų komiteto pirmininkas. Keletą metų dirbo Europos Parlamento nario Justo Vinco Paleckio padėjėju. 2006–2010 m. vadovavo Jaunimo reikalų departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. 2010–2012 m. dirbo Seimo nario padėjėju–sekretoriumi, opozicijos lyderio patarėju.

2012 metų Seimo rinkimai jam buvo sėkmingi ir jis tapo parlamentaru, Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininku, dirbo Sveikatos reikalų komitete, o 2016 metais tapo sveikatos apsaugos ministru, pakeitęs atsistatydinusią Rimantę Šalaševičiūtę. LSDP nariu J. Požela tapo 2001 metais. 2011–2012 m. buvo Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos pirmininku, 2015 metais tapo ir LSDP Vilniaus miesto skyriaus pirmininku, o 2016 metais – LSDP pirmininko pavaduotoju.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi