Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.10 18:28

G. Landsbergis ramus: nuėję su socialdemokratais valstiečiai susipyks su rinkėjais

Liepa Želnienė, 15min.lt 2016.10.10 18:28

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis neskuba kviesti Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovų į susitikimą, mat yra įsitikinęs, kad šie nesudarys koalicijos su socialdemokratais.

Tradicinėje savo tiesioginėje konferencijoje „Facebook“ G.Landsbergis sakė matantis, kad valstiečiai-žalieji labiau linkę sudaryti koaliciją su konservatoriais.

Paklaustas, ar nebijo, kad delsiant pradėti derybas, Lietuvos valstiečiai ir žalieji suskubs susiburti su socialdemokratais, G.Landsbergis sakė, kad tokia grėsmė yra, jei yra tokių, kurie labai nenori pokyčių.

Tačiau G.Landsbergis ramus, nes sako matantis, „kaip viskas dėliojasi“.

„Aš manau, kad jie susipyktų su savo rinkėjais labai smarkiai (jei koaliciją formuotų su socialdemokratais – red. past.)“, – kalbėjo G.Landsbergis, pretenduojantis vadovauti ministrų kabinetui.

Jis teigė, kad konservatoriai neis į derybas kategoriškai nusiteikę gauti premjero ir švietimo ir mokslo ministro postus.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatų sąrašo lyderis ir kandidatas į premjerus Saulius Skvernelis sako, kad partija tebesilaiko sprendimo iki antrojo rinkimų turo su niekuo nepradėti derybų.

„Su niekuo nesiderame, laukiame antrojo turo, tada pasiderėsime. Aš nežinau, ar rinkėjai užpyktų, ar neužpyktų, sunku labai pasakyti. Mes juk esame visų politinių jėgų, taip pat ir konservatorių, ir socialdemokratų, rinkėjų antras pasirinkimas. Nežinau, ar čia pyktų labai“, – sakė S.Skvernelis.

Jis nesutiko, kad valstiečiai-žalieji tyčia delsia pradėti derybas dėl koalicijos tikėdamiesi antrame ture gauti ir socialdemokratų, ir konservatorių balsų.

„Jokių išskaičiavimų nėra, išskaičiavimai bus labai paprasti – gauti kuo didesnį žmonių pasitikėjimą antrame ture“, – teigė valstiečių-žaliųjų lyderis.

Iki tol S. Skvernelis sako susitikinėsiantis su visais politikais, tačiau derybų su niekuo nepradėsiantis.

Kol kas nėra iki galo aišku, konservatoriai ar valstiečiai-žalieji bus paskelbti rinkimų laimėtojais po pirmojo rinkimų turo.

Vyriausioji rinkimų komisija pirmadienį 16 val. dar nespėjo suskaičiuoti 7 apylinkių duomenų.

Preliminariais duomenimis, konservatoriai laimi Seimo rinkimus daugiamandatėje apygardoje vos 194 balsais lenkdami valstiečius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi