Lietuvoje

2021.08.02 15:35

Rūdninkų poligone kilo neramumai: prireikė policijos pagalbos, prieš migrantus panaudota vandens srovė ir ašarinės dujos

atnaujinta 22.51
Gytis Pankūnas, LRT.lt, LRT TV naujienų tarnyba, BNS2021.08.02 15:35

Į Rūdninkų poligono teritoriją, kurioje apgyvendinta dalis neteisėtų migrantų, pirmadienį skubėjo policijos pareigūnai. Pasirodo, kad neramumai kilo migrantams pasipiktinus dėl nuo lietaus sušlapusios palapinės. Visgi netrukus riaušės buvo numalšintos. 

Kurį laiką stebėję prie tvoros susispietusius triukšmaujančius migrantus, viešojo saugumo pareigūnai pirmadienio vakarą įsiveržė į teritoriją už tvoros ir apmalšino neramumus.

Pareigūnai po 17 val. prieš protestuotojus panaudojo gaisrinę žarną, iš kurios paleido stiprią vandens srovę, ašarines dujas.

Prie migrantų apgyvendinimo teritorijos Rūdninkų poligone buvo atgabenta ir vandens patranka, tačiau, pirminiais duomenimis, ji kol kas nebuvo panaudota.

Įvykio vietoje buvęs LRT TELEVIZIJOS žurnalistas Edvardas Špokas tikina, kad iš poligono išvesti keli asmenys, kuriems dėl panaudotų ašarinių dujų prireikė medikų pagalbos. Teigiama, kad greitosios medicininės pagalbos automobilyje jiems praplaunamos akys.

„Šiuo metu viešojo saugumo tarnybos pareigūnas kalbasi su migrantais, prašo jų atsitraukti ir nurimti, bet patys migrantai nusiteikę kovingai, jie sako, kad badaus tol, kol nebus įvykdyti jų reikalavimai“, – tikina E. Špokas.

Panorama. Rūdninkų poligone sukilo migrantai: prieš juos panaudota vandens srovė ir ašarinės dujos

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja LRT.lt teigė neramumai Rūdninkų poligone prasidėjo po pietų.

„14.16 val. buvo gautas pranešimas, kad Rūdininkų poligone vyksta neramumai. Pajėgos išsiųstos viešajai tvarkai palaikyti“, – tikino policijos atstovė.

Kai kurie migrantai protesto metu teigė, kad jie gyvena kaip gyvuliai. Anot vieno iš migrantų, jie sekmadienį laukė 6 valandas greitosios medicininės pagalbos, kai vienam iš poligone apgyvendintų asmenų pasidarė bloga.

„Policijos pajėgos juda paties poligono link. Kol mes čia buvome, per 10 minučių, Viešojo saugumo tarnybos mikroautobusai pravažiavo poligono link, viduje jų buvo pasiruošę riaušes malšinti pareigūnai“, – 16 val. žiniose kalbėjo E. Špokas.

Pareigūnai planuoja budėti per naktį.

Neramumai kilo dėl sušlapusios palapinės

Neramumai kilo migrantams pasipiktinus ir sukilus dėl nuo lietaus sušlapusios palapinės.

„Realiai nuo pat ketvirtadienio, kai migrantai čia buvo perkelti į šį poligoną, jie skundėsi gyvenimo sąlygomis: sakė, kad trūksta ir miegmaišių, yra geltonos spalvos ir nekokybiškas vanduo ir būtent prašė geresnių gyvenimo sąlygų“, – pasakoja žurnalistas.

„Mano žiniomis, nulijus smarkiam lietui, deformavosi viena iš palapinių. Dėl to migrantai buvo labai nepatenkinti. Jiems reikėjo keltis, tvarkytis. Kilo neramumai, tad Viešojo saugumo tarnyba, nelaukdama, į ką tai išvirs, pasikvietė pagalbą“, – LRT.lt situaciją apibūdino vidaus reikalų ministrės Agnė Bilotaitės atstovės spaudai Lina Laurinaitytė-Grigienė.

Atstovė anksčiau teigė, kad incidentas buvo suvaldytas.

Tiesa, pirmadienį po incidento Rūdninkų poligone migrantai ėmė protestuoti ir skandavo „freedom“, reikalaudami laisvės, ir tęsė protestą.

LRT.lt primena, kad praėjusią savaitę į Šalčininkų rajone esantį Viešojo saugumo tarnybos Rūdninkų poligoną atvežti 380 neteisėtai sieną iš Baltarusijos pusės kirtusių migrantų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.