Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.12 10:27

Kas labiausiai traukia turistus Nidoje?

Jau penktadienį prasidės ilgasis, šventinis Žolinės savaitgalis – puikus metas vasariškoms išvykoms. Galbūt tiktų ošianti jūra, siūbuojančios pušys ir Kuršių Nerijos ramybė?

Kuršių Nerijoje, Neringos pietiniame pakraštyje įsikūrusi Nida – ramybės, gamtos oazė. Iš vakarų pusės gyvenvietę supa Parnidžio, Urbo, Angių ir Purvynės kopos, rytuose – Kuršių marios.

Pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose Nida paminėta XIV amžiaus viduryje, vėliau Nida keletą kartu persikėlė, dabartinėje vietoje gyvenvietė yra nuo 1730 m. XIX amžiuje gaisras sunaikino beveik visą Nidą, po jo gyvenvietės zonoje susiformavo taisyklingas stačiakampis gatvių tinklas su mediniais XX a. pirmos pusės žvejų namais.

Po gaisro atsigavusią Nidą pamėgo dailininkai, Hermano Blodės viešbutyje įkūrę dailininkų koloniją, veikiančią ir šiandien.

1961 m. įkūrus Neringos miestą Nida tampo jo centru.

Šiandien Nidoje gyvena apie pusantro tūkstančio nuolatinių gyventojų, o kasmet čia apsilanko apie 60 tūkst. turistų. Nidos gatvėse sutikti poilsiautojai sutartinai tvirtina, kad į šią vietą atsisakyti kelionės nepriverčia nei įvažiavimo mokesčiai, nei dideli atstumia nuo žemyninių Lietuvos vietų.

Kokios turistų mėgstamiausios vietos Nidoje – sužinosite LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi