Lietuvoje

2016.05.28 16:07

Paprastas testas, kuris gali įspėti apie Alzheimerio ligą

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2016.05.28 16:07

Alzheimerio liga sergantys žmonės savo tapatybės dalis renka iš atskirų fragmentų ir mato iškreiptą vaizdą. Ši sudėtinga ir progresuojanti liga dažniausiai glūdi žmoguje 20 ar net 30 metų iki pirmųjų simptomų.

Alzheimeris yra trečia mirtingumo priežastis po onkologinių ir širdies ligų. Lietuvoje tokių ligonių, manoma, yra nuo 16 tūkst. iki 30 tūkst., bet didžioji dalis žmonių net nežino sergantys šia liga.

Alzheimerio liga prasideda sunkiai pastebimu, bet vėliau progresuojančiu atminties sutrikimu.

Mokslininkai ištobulino testą, kuris padės nustatyti, ar jums gresia Alzheimerio liga. Testas sudarytas iš 12 klausimų ir trunka iki 15 minučių. Pirma dalis skirta atskleisti, kaip dirba kalbos ir suvokimo funkcijos. Ant popieriaus lapo reikia parašyti 12 skirtingų gyvūnų pavadinimų. Jei neparašėte 12 gyvūnų, neišsigąskite, kad sergate Alzheimerio liga, bet verta kreiptis į medikus.

Antra užduotis skirta patikrinti smegenų dalį, atsakingą už jutiminę informaciją, ją atliekant reikia nukopijuoti kubą pagal pateiktą piešinį. Trečia užduotis tikrina, kaip akys ir pirštai geba dirbti kartu. Kita užduotis – nupiešti laikrodį su ciferblatu.  

Kaip galite sumažinti Alzheimerio riziką – Alvydo Unikausko patarimai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI