Lietuvoje

2021.02.23 20:45

Pirko policijai, bet jai nebereikės – po kelerių metų naudojimo Kauno savivaldybė perims aštuonis automobilius

galbūt atsidurs ir aukcione
Valdemaras Šukšta, LRT.lt2021.02.23 20:45

Antradienį Kauno miesto taryba nusprendė nutraukti sutartį anksčiau laiko su Kauno apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu (Kauno AVPK) ir perimti savo žinion aštuonis automobilius, kuriuos kadaise ji pati ir pirko. Kur jie būtų panaudoti – bus sprendžiama ateityje.

2014 m. Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimu, buvo organizuotas 8 automobilių su švyturėliais ir specialia garso signalų įranga viešųjų pirkimo konkursas. Po beveik metų, Kauno AVPK, pasirašius turto patikėjimo sutartį, gavo neatlygintinam valdymui ir naudojimui aštuonis „Dacia Dokker“ automobilius. Kaip rašoma aiškinamajame rašte, automobiliai buvo naudojami viešajam patruliavimui, viešajai tvarkai užtikrinti, nusikalstamumo prevencijai, eismo saugumo užtikrinti ir įvairiems prevenciniams reidams

Pasirašant sutartį buvo numatyta, kad pasibaigus sutarties galiojimo terminui, jei nė viena šalis nepareiškia apie jos nutraukimą, sutartis pripažįstama pratęsta tomis pat sąlygomis naujam tokiam pat terminui – 5 metams. Bet pernai nuspręsta sutartį nutraukti ir grąžinti minėtus automobilius savivaldybei.

Sąraše nurodoma, kad vieno tokio automobilio įsigijimo vertė buvo 17920,82 eur. Taip pat skaičiuojama, kad kiekvieno automobilio nusidėvėjimo vertė prilygsta 17741,61 eur. Todėl likutinė šių transporto priemonių vertė siekia vos 179,21 eur. Kaip portalui LRT.lt sakė Kauno AVPK Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė, čia yra apskaičiuota „buhalterinė“ vertė, ne rinkos kaina. Pasak jos, yra nustatyta mėnesinė nusidėvėjimo normos procentas, taip pat ir metinės nusidėvėjimo normos procentas.

Todėl, pasak O. Vaitkevičienės, pasibaigus sutarties galiojimo laikui, komisariatas, įvertinęs situaciją, nusprendė nepratęsti sutarties, nes naujomis transporto priemonėmis aprūpina Policijos departamentas.

„2020 m. gauta 11 automobilių, 2021 m. jau gauta 5 nauji automobiliai ir dar iki metų pabaigos planuojama dar 30“, – komentavo O. Vaitkevičienė.

Anot jos, penki automobiliai tinkami tolimesnei eksploatacijai, būklė gera, natūralus nusidėvėjimas. Vienam automobiliui po autoįvykio reikalingas remontas, dviem automobiliams tolimesniam naudojimui reikalingi remontai dėl techninių gedimų.

Šiuo metu Kauno AVPK turi ir naudoja 234 transporto priemones.

Galbūt atitektų Viešosios tvarkos skyriui

Kauno miesto savivaldybės Bendrųjų reikalų skyriaus vedėjas Artūras Andriuška LRT.lt teigė, kad artimiausiu metu bus sprendžiama, ką daryti dėl šių automobilių.

„Vienas kitas yra geresnės būklės, galbūt galėtų atitekti Viešosios tvarkos skyriui arba seniūnijoms. Galbūt ir į aukcioną patektų“, – komentavo A. Andriuška.

Paklaustas, ar būtų taisomi prastos būklės automobiliai, jis atsakė, kad tai – galimas variantas, tačiau viskas priklauso nuo tarybos sprendimo, kur panaudoti minėtas transporto priemones.

Antradienį Kauno miesto taryba pritarė sprendimui nutraukti sutartį anksčiau laiko.