Lietuvoje

2016.04.12 09:04

Visi specialistų patarimai ketinantiems keisti padangas

LRT TELEVIZIJOS laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“, LRT.lt2016.04.12 09:04

Atėjus balandžiui ir padangų keitimo metui, vairuotojai sprendžia – pirkti naujas ar naudoti dėvėtas padangas. Būtina žinoti, kurios užtikrins saugumą visą šiltąjį sezoną. Didžiausias vasaros pavojus – vanduo arba šlapia kelio danga. Tad kuo ir kaip rizikuojame, neskirdami dėmesio padangoms?

Šlapia kelio danga šiltuoju sezonu yra pati pavojingiausia. Kad išliktume saugūs, privalome pasirūpinti tinkamomis vasarinėmis padangomis. Išsirinkti bus lengviau, jei tiksliai žinosime, ko ieškome. Tad verta atkreipti dėmesį į kelis esminius rodiklius. Pagal juos padangų kokybę ekspertai įvertina būtent ant šlapios kelio dangos.

„Esant šlapiai asfalto dangai, atsižvelgiama į porą kriterijų – stabdymą ir akvaplanavimą (šlapiame kelyje susidarantis vandens pleištas tarp padangos protektoriaus ir kelio dangos – LRT.lt.). Stabdymo kelias turi būti kuo trumpesnis, o akvaplanavimo atveju vertinamas greitis, prie kurio padanga pradeda akvaplanuoti. Kuo didesnis greitis ir kuo vėliau padanga pradeda akvaplanuoti, tuo ji yra geresnė“, – sako Elmantas Latkauskas, padangų gamintojo „Goodyear“ vadovas Baltijos šalims.

Kad stabdymo kelias būtų kuo trumpesnis, o akvaplanavimo savybės geresnės, žinovai pataria rinktis kokybiškai vandenį išstumiančias padangas.

Plačiau žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.