Lietuvoje

2016.04.11 15:10

Įvardijo pagrindinę priežastį, kodėl įvyksta susidūrimai su motociklininkais

LRT TELEVIZIJOS laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“, LRT.lt2016.04.11 15:10

Atšilus orams, keliuose pastebime vis daugiau motociklininkų. Neretai į pavojingus jų manevrus automobilių vairuotojai reaguoja labai priešiškai. Bet ar dėl visų avarinių situacijų visada kalti dviračių transporto priemonių vairuotojai? Dėl ko piktinasi motociklininkai?

Atšilus orams, automobilių vairuotojai suprato, kad eisme jie – jau nebe vieni. Į gatves ir kelius kiekvieną dieną išrieda vis daugiau dviračių transporto priemonių. Griausmingai riaumojantys motociklų varikliai praneša, kad keliuose reikėtų manevruoti kur kas atsargiau. Tiesa, ne visi eismo dalyviai motociklininkus nusiteikę priimti džiugiai.

Eismo įvykių metu motociklų vairuotojai skaudžiai nukenčia. Neprotingai pasirinktas greitis ir pavojingi manevrai kartais baigiasi tragiškai. Dėl sukeliamų avarinių situacijų kelyje gana dažnai kaltinami plieninių žirgų savininkai. Neva jie dažniausiai išnyra tarsi iš niekur, o dėl didelio greičio suvaldyti situaciją pavyksta ne visuomet. Jei susidūrimo ir išvengsi, tai baimės jausmo užteks dar ilgam.

Ar iš tiesų tokiose situacijose kalti tik dviračių transporto priemonių vairuotojai? Kaip  konfliktines situacijas kelyje tarp automobilininkų ir motociklininkų vertina vairavimo profesionalai?

Plačiau žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.