Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.29 20:10

STT pareiškė įtarimus premjero visuomeniniam konsultantui A. Zabuliui

BNS, ELTA 2016.02.29 20:10

Tyrimą dėl prekybos poveikiu atliekanti Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pirmadienį apklausė premjero visuomeninį konsultantą, buvusį bendrovės „Omnitel“ ilgametį vadovą Antaną Zabulį. Jam pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu.

„Jam (...) pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir skirta kardomoji priemonė - rašytinis pasižadėjimas neišvykti“, – BNS sakė STT atstovas spaudai Ruslanas Golubovas.

BNS žiniomis, A. Zabulis buvo apklausiamas tiriant galimą poveikį ikiteisminį tyrimą dėl sunkaus finansinio nusikaltimo atliekantiems Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) pareigūnams.

STT pirmadienį skelbė, kad turima duomenų, kad pasinaudojant „Lietuvos ryto“ vieno iš savininkų Gedvydo Vainausko įtaka už kyšį buvo siekiama, kad būtų nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo stambiu mastu.

Premjeras žadėjo A. Zabulį atleisti

Premjeras Algirdas Butkevičius sako neturįs informacijos apie tai, kad tyrimą dėl prekybos poveikiu atliekanti Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) apklausė jo visuomeninį konsultantą, buvusį bendrovės „Omnitel“ ilgametį vadovą Antaną Zabulį.

„Galiu pasakyti, kai tampama visuomeniniais patarėjais, visada iš STT būna gaunama pažyma. Aš, kiek atsimenu, lyg buvo rekomendacija užimti visuomenino patarėjo pareigas tikriausiai iš Pramonininkų konfederacijos, nes tam tikros organizacijos – tiek verslo, tiek kitos – rekomenduoja savo atstovus tapti patarėjais. Visuomeninis patarėjas retai kada užeina, mes turime per metus 3 ar 4 susitikimus su visais visuomeniniais patarėjais. Aš nežinau, dėl ko jis (A. Zabulis. – ELTA) yra apklausiamas, ir tikrai man apie tai su juo neteko kalbėtis“, – pirmadienio vakarą žurnalistams Seime sakė premjeras.

Pasak ministro pirmininko, jeigu patarėjui pareikšti tam tikri įtarimai, priimami atitinkami sprendimai.

„Aš nežinau, neturiu tos informacijos. Tai tada, savaime suprantama, būna priimami tam tikri sprendimai“, – teigė A. Butkevičius. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi