Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.29 20:37

Po STT apklausos R. Paksas susitiko su G. Vainausku ir premjeru

Pirmadienio popietę sostinės Vilniaus gatvėje buvo sulaikytas „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės akcininkas bei vadovas Gedvydas Vainauskas. Tai įvyko po slapto jo susitikimo su partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderiu Rolandu Paksu. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) gali jam pareikšti įtarimus prekyba poveikiu.

Slaptas susitikimas įvyko iškart po to, kai „Tvarkos ir teisingumo“ lyderis buvo apklaustas STT.

Apie 13.05 min. politikas nuvyko į Vilniaus gatvėje esantį italų restoraną „Da Antonio“. 

Ten jo jau laukė „Lietuvos ryto“ grupės vadovas G. Vainauskas.

Jų susitikimas užtruko ilgiau nei valandą. 

Pirmasis iš „Da Antonio“ išėjo R. Paksas. Apie 14 val. politikas išlindo į Vilniaus gatvę, kelis kartus apsidairė ir patraukė Islandijos gatvės link.

Ten jo laukė prabangus automobilis „Audi“ su vairuotoju.

„Lietuvos ryto“ vadovas iš restorano „Da Antonio“ išėjo maždaug po 10 minučių. Jis patraukė ne tiesiai į redakciją, kuri yra netoliese, tereikia pereiti gatvę ir kiemą, o Labdarių gatvės link, tačiau ten žiniasklaidos verslininkui kelią pastojo du STT agentai. 

Trijulė kelias minutes kalbėjosi, o po to G. Vainauskas patraukė paskui pareigūnus ir atsisėdo į jų automobilį. 

Maždaug 14.20 val. „Lietuvos ryto“ vadovas buvo pristatytas į STT biurą.

Tiek sulaikomas, tiek vedamas į STT pastatą jis nesipriešino.

G. Vainauskas buvo apklaustas.

Verslininkui gali būti pareikšti įtarimai prekyba poveikiu.

Susitiko ir su premjeru

R. Paksas sakė susitikęs su premjeru Algirdu Butkevičiumi ir sulaukęs jo palaikymo. Susitikime kalbėta apie būtinybę vykdyti griežtesnę teisėsaugos parlamentinę kontrolę.

Po susitikimo su G. Vainausku R. Paksas iškart paskambino premjerui ir pasiprašė susitikimo.

Europarlamentaras juokėsi, kad šis susitikimas irgi buvo slaptas, vyko premjero kabinete vyriausybėje.

„Taip, mes sulaukėme palaikymo. Aš manau, kad vienas iš svarbiausių dalykų yra parlamentinė teisėsaugos ir teisėtvarkos kontrolė, nes demokratijai iš tikrųjų saulėlydis“, – teigė R.Paksas.

Plačiau apie tai, ką sutarė su premjeru, „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas ketina kalbėti antradienį rengiamoje spaudos konferencijoje. Pirmadienį jis tebekartojo frazes apie demokratijos laidotuves.

„Vertinu situaciją labai bjauriai. Vertinu kaip demokratijos laidotuves. Vertinu, kad politikai turi įsikišti ir bet kokiu atveju sustabdyti tą politinių užsakymų koncertą teisėsaugos ir teisėtvarkos institucijose. Apie tai ką tik kalbėjau su ministru pirmininku“, – sakė R.Paksas.

Premjeras neigia kalbėjęs su R. Paksu apie poveikį teisėsaugai

Premjeras Algirdas Butkevičius neigia, esą per jo susitikimą su vienu iš valdančiosios koalicijos partnerių – partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininku europarlamentaru Rolandu Paksu – buvo aptarta griežtesnės teisėsaugos kontrolės būtinybė.

„Galiu pasakyti ir, nežinau jau kelintą kartą pakartosiu, kad Butkevičius niekada nesikišo į teisėsaugos institucijų darbą, niekada nesikiš, o parlamentinės kontrolės funkcijos priklauso parlamentui. Jiems reikėtų užduoti šitą klausimą“, – pirmadienio vakarą žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Pasak jo, su R. Paksu buvo kalbėta įvairiais klausimais, tačiau ne apie politikų įtaką teisėsaugai.

„Jūs tikriausiai mano poziciją jau seniai žinote: tyrimui politikai negali trukdyti ir tikrai Butkevičius tokių sprendimų nepriiminės“, – sakė ministras pirmininkas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi