Lietuvoje

2020.06.12 16:59

Generolo Vėtros atminimo lentą kūju sudaužiusiam Stanislovui Tomui skirtas areštas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.06.12 16:59

Ant Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos sienos kabėjusią memorialinę lentą, skirtą atminti Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai, kūju sudaužęs Stanislovas Tomas turės atlikti jam skirtą 90 parų arešto bausmę.

Taip nusprendė Vilniaus miesto apylinkės teismas, patenkinęs Lietuvos probacijos tarnybos Vilniaus regiono skyriaus teikimą. Tačiau ši teismo nutartis yra apskųsta – galutinį sprendimą, ar S. Tomas turės būti uždarytas į areštinę, paskelbs bylą apeliacine tvarka nagrinėsiantis Vilniaus apygardos teismas.

S. Tomas buvo nuteistas už tai, kad pernai balandžio 8 dieną Vilniaus centre kūju sudaužė ant Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos sienos kabėjusią memorialinę lentą, skirtą atminti J. Noreiką-Generolą Vėtrą. Šiuos savo veiksmus S. Tomas tiesiogiai transliavo ir komentavo internete.

Pirmosios instancijos teismas jį pripažino kaltu dėl viešosios tvarkos pažeidimo bei viešosios pagarbos vietos išniekinimo, skyrė 50 parų arešto bausmę ir įpareigojo jį atlyginti Vilniaus miesto savivaldybės patirtą materialinę žalą – 2 tūkst. 242 eurus.

Bylą apeliacine tvarka išnagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas S. Tomą dėl viešosios pagarbos vietos išniekinimo išteisino.

Populiariausi

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje skiepijami medikai antrąja vakcina nuo COVID-19

Lietuvoje

2021.01.17 11:01

Antrą COVID-19 vakcinos skiepą gavę šalies medikai: tai – viltis grįžti į ankstesnį gyvenimą papildyta Kauno klinikų ir Santaros klinikų informacija; atnaujinta 15.00

31