Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.02 08:33

Lietuvoje patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius išaugo iki 649

Surplys: lyg ir turime atvejų mažėjimą; atnaujinta 16.15
Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2020.04.02 08:33

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad ketvirtadienio ryto duomenimis Lietuvoje užfiksuoti 649 koronavirusinės infekcijos atvejai.

Per trečiadienį nustatyti 68 nauji teigiami COVID-19 atvejai. Per trečiadienį atliktas rekordinis tyrimų skaičius – 2444. Iš viso dėl koronaviruso ištirta 15635 mėginiai. Pasveikusiais laikomi 7 asmenys, nuo COVID-19 mirė 8 žmonės.

Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys ketvirtadienį vykusioje spaudos konferencijoje kalbėjo, kad tiek daug nustatytų atvejų, kaip trečiadienį, buvo tik kovo 24 dieną. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad tik 2,7 proc. asmenų, kurie buvo ištirti, serga COVID-19.

„Pikas, kuomet užsikrėtusių, nuo visų ištirtų Lietuvoje, buvo nustatyta 14 proc., buvo kovo 22 d. Aplink tą dieną laikėsi 9-10 proc. užsikrėtusiųjų kasdien. Na, o šiandien, vakarykščiai duomenys, kaip minėjau, yra 2,7 proc. Lyg ir turime užsikrėtusiųjų mažėjimą, tą stebime kelias paras, bet tai yra tik nuoga statistika, ją analizuoja specialistai“, – sakė G. Surplys.

Jis kalbėjo, kad tam, jog matytume platesnį vaizdą, reikėtų ištirti daugiau žmonių. Geresnį vaizdą, pasak G. Surplio, bus galima matyti, kai pradės veikti karšiavimo klinikos. Tokios klinikos jau veikia Vilniuje, Kaune, Vilkaviškyje ir Raseiniuose. Sprendimą dėl karščiavimo klinikos vietos jau yra priėmusi ir Klaipėdos savivaldybė.

„Ten priimami žmonės, kurie gavo savo šeimos gydytojo nuotolinį siuntimą. Tas siuntimas siunčiamas ne pacientui, o tiesiai į karščiavimo kliniką. Klinika susisieks su jumis, jeigu jūs kreipėtės į savo šeimos gydytoją dėl tam tikrų simptomų, nebūtinai tai turi būti koronavirusas. Jums bus paaiškinta, kaip atvykti į karščiavimo kliniką“, – kalbėjo G. Surplys.

Karščiavimo klinikose tikimasi ištirti ne tik COVID-19, bet ir kitomis ligomis sergančius žmones. Jose taip pat turėtų būti atliekami tyrimai greitaisiais tekstais.

G. Surplys taip pat sakė, kad trečiadienį gydymo įstaigoms buvo išdalinta 2,7 mln. apsaugos priemonių.

Raseiniuose – dar du koronaviruso atvejai

Raseinių meras Andrius Bautronis skelbia, kad Raseinių karšte užfiksuoti dar du koronaviruso atvejai. Iš viso Raseinių savivaldybeje patvirtinty trys atvejai.

„Šiuo metu turime patvirtintus dar du susirgimo atvejus. Šiuo metu viso mūsų rajone patvirtinti trys atvejai. Visi jie yra įvežtiniai. Asmenys vykdė saviizoliaciją. Viliuosi, kad asmenys, būdami saviizoliacijoje atsakingai ją vykdė ir kontaktų neturėjo“, – rašo jis.

Asmenys gydosi ambulatoriškai.

Mažeikiuose patvirtintas vienas užsikrėtimo atvejis

„Šiandien registruotas dar vienas užsikrėtimo COVID-19 atvejis Mažeikių rajone“, – nurodo Mažeikių rajono savivaldybė.

Iš viso šiuo metu registruoti keturi koronaviruso ligos atvejai

LRT.lt primena, kad trečiadienį vakare Palangos, Alytaus ir Kretingos metai paskelbė apie naujus koronovairuso atvejus jų miestuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi