Lietuvoje

2020.03.27 08:26

SAM patvirtino: Lietuvoje – penktasis mirties nuo koronaviruso atvejis

nustatytas pirmasis koronaviruso atvejis Tauragėje; atnaujinta 17.05
LRT.lt, Ramūnas Jakubauskas, BNS2020.03.27 08:26

Kaip praneša Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, per naktį patvirtinta 13 naujų koronaviruso atvejų ir viena mirtis. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) vėliau išplatino pranešimą, kad Lietuvoje patvirtintas penktasis mirties nuo koronaviruso (COVID-19) atvejis. Alytuje koronavirusas patvirtintas greitosios medicinos pagalbos stoties medikei.

Asmuo mirė Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL). Mirusysis priklausė rizikos grupei.

„Šiuo metu KUL gydomi 37 pacientai. Tame skaičiuje ir šiąnakt atlikti tyrimai, kurie nustatė dar 13 naujų atvejų. Dramatiškiausia žinia yra ta, kad šią naktį ligoninėje mirė 94 metų pacientas, sirgęs ne viena lėtine liga, tačiau jam taip pat buvo nustatytas ir COVID-19 virusas. Jis gydėsi Akių ligų skyriuje“, – rašo meras.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, penktadienio rytą Lietuvoje buvo užfiksuoti 344 koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai. Vėliau patikslinta, kad nustatyti 345 atvejai. Nuo ketvirtadienio vakaro COVID-19 infekuotų asmenų padaugėjo 46.

Per ketvirtadienį ištirti 1175 asmenys. Iš viso Lietuvoje ištirti 5495 eminiai dėl įtariamo koronaviruso.

Alytuje nustatyti 4 nauji COVID-19 atvejai, viena iš užsikrėtusiųjų – greitosios medicinos pagalbos stoties medikė

Alytaus meras Nerijus Cesiulis teigia, kad Alytuje per naktį patvirtinti 4 nauji koronaviruso atvejai. Viena iš užsikrėtusiųjų – greitosios medicinos pagalbos stoties medikė.

„Alytaus rajono savivaldybės greitosios medicinos pagalbos stoties medikei patvirtintas koronavirusas. Kontaktą turėjęs kolektyvas izoliuotas. Visuomenės sveikatos centras renka informaciją apie jos lankytinas vietas. Vakar iš užsienio grįžusiems trims asmenims taip pat patvirtintas COVID-19. Jie izoliuoti“, – rašo meras.

„Situacija, kad ta mūsų medikė susirgusi koronavirusu“, – BNS penktadienį sakė Alytaus rajono greitosios medicinos pagalbos stoties vadovas Aleksandras Bružas.

Jis taip pat teigė, kad paskutinį kartą medikė dirbo kovo 17 dieną, o nuo 19 dienos yra nedarbingume.

„Kovo 17 dienos rytą ji baigė darbą. Ji biuletenį turi nuo 19 dienos, izoliuota su vyru – jie dviese gyvena“, – teigė įstaigos vadovas.

Pasak jo, be susirgusios medikės bus izoliuota 10 žmonių, dirbusių tą pačią pamainą.

„10 žmonių bus nušalinta ir bus paimti jų mėginiai dėl ištyrimo. Jeigu jie bus neigiami, tai grįš į darbą“, – sakė A. Bružas.

Jis taip pat pridūrė, kad kol kas greitosios pagalbos darbo tai nepaveiks, nebent įstaigoje būtų patvirtinta, kad serga daugiau medikų.

A. Bružo teigimu, medikė, kuriai penktadienį diagnozuotas koronavirusas savo pamainos metu turėjo septynis iškvietimus, šiuo metu aiškinamasi situacija dėl aptarnautų pacientų.

Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas penktadienį feisbuke pranešė, kad koronavirusas ketvirtadienį diagnozuotas ir juo užsikrėtusios medikės vyrui.

Lietuvoje kol kas diagnozuoti 345 koronaviruso COVID-19 atvejai, penki žmonės mirė.

Ukmergėje – 2 nauji atvejai

Ukmergės savivaldybės administracijos vadovas Darius Varnas penktadienio rytą pranešė, kad Ukmergėje užfiksuoti 2 nauji COVID-19 atvejai. Anksčiau buvo sklebiama apie 17 susirgimų Ukmergėje.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, ketvirtadienio vakarą patvirtinti 9 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai. Tarp užsikrėtusiųjų yra užsienio karių bei gydymo įstaigų darbuotojų. Ketvirtadienį vakare buvo užfiksuoti 299 atvejai.

Dėl kontakto su įtariamu ar patvirtintu koronaviruso atveju Lietuvoje saviizoliacijoje yra 545 medikai, dauguma jų – Vilniaus apskrityje. Klaipėdos ir Panevėžio apskrityse yra po 60 medikų saviizoliacijoje, Marijampolės apskrityje – 20.

Nustatyas koronaviruso atvejis asmeniui iš Šakių

Marijampolės meras Povilas Isoda socialiniame tinkle pasidalino apie nustatyta koronaviruso atvejį asmeniui iš Šakių.

Tauragėje – pirmasisi koronaviruso atvejis

Penktadienį taip pat nustatytas pirmasis koronaviruso atvejis Tauragėje. Tai patvirtino Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas.

„Gavau informaciją iš privataus asmens, kad jam nustatytas koronavirusas. Šią informaciją jis sužinojo pasitikrinęs rezultatus esveikata.lt puslapyje. Ėminys buvo paimtas Tauragės mobiliame punkte šį trečiadienį“, – socialiname tinkle pasidalino meras.

Informaciją merui patvitino Nacionalis visuomenės sveikatos centras

Pradėtas epidemiologinis tyrimas. Laukiame daugiau duomenų iš NVSC dėl visų 30 paimtų ėminių šį trečiadienį.

„Mano žiniomis atvejis įvežtinis“, – pažymi meras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.