Lietuvoje

2020.03.19 11:54

Ketvirtadienį – du nauji įvežtiniai koronaviruso atvejai Lietuvoje, ministras nedrįso spėti dėl infekcijos piko šalyje

bendras užsikrėtusių skaičius – 36; atnaujinta 12.33
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt 2020.03.19 11:54

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad ketvirtadienį prieš pietus Lietuvoje patvirtinti du nauji koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai. Abu atvejai yra įvežtiniai.

Vienas pacientas grįžo iš Norvegijos per Latviją, kitas – iš Ispanijos. Jie šiuo metu izoliuoti ir gydomi Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Šiuo metu Lietuvoje yra nustatyti 36 koronaviruso atvejai.

Nedrįso spėti, kada Lietuvoje galima tikėtis infekcijos piko

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pastebėjo, kad nors atvejų po truputį daugėja, tačiau bent kol kas pavyksta suvaldyti plitimą šalies viduje, fiksuotas vienintelis tokio užsikrėtimo atvejis.

„Išliekame klasterinio plitimo statuse“, – apie plitimo mastą trumpai pasisakė A. Veryga.

Kaip ir žadėjo ketvirtadienio rytą, detalesnės informacijos apie šiuos du naujus koronaviruso atvejus ministras nekalbėjo, tik prasitarė, kad užsikėtusieji yra grįžę iš užsienio asmenys.

„Pagrindinė informacija, kuri gali jus dominti, kad tai įvežtiniai atvejai“, – sakė sveikatos apsaugos ministras.

Jis taip pat patikino, kad nuo šiol bus skelbiami tik duomenys, ar žmogus yra rizikos grupėje, ar tai jaunesnio amžiaus asmuo, detalesnės informacijos, pasak ministro, skelbti nėra būtinybės.

„Mes konkretaus amžiaus neskelbsime, tačiau pasakysime, ar asmuo yra rizikos grupės žmogus, ar ne“, – teigė ministras.

Paklaustas, kada Lietuvoje galima būtų tikėtis koronaviruso infekcijos piko, ką daro ir stengiasi numatyti užsienio valstybės, A. Veryga susilaikė nuo spėjimų.

Pasak ministro, sunku pasakyti, o ir neverta spėti, nes Lietuva dar tik pirminėje karantino fazėje, todėl spėti dar anksti.

„Nedrįsčiau užsiimti prognozėmis ir spėti apie pikus. Pagrindinė žinia ta, kad būkime namie, kad ta liga neišplistų“, – kalbėjo ministras.

Žurnalistai paklausė ministro, kokia šiuo metu yra paciento, kuris gydomas Panevėžyje, būklė. Medikai prieš kelias dienas įvardijo ją kaip gana sunkią.

Pasak A. Verygos, naujausiomis žiniomis, pokyčių didesnių nėra ir ketvirtadienį.

SAM primena, kad šiandien pradeda veikti pirmi mobilieji punktai Vilniuje ir Kaune, juose pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso. Tokie punktai palaipsniui atsidarys įvairiose savivaldybėse, kurios užtikrins reikiamas sąlygas tokių punktų veiklai. Apie jų startą visuomenei praneš SAM.

Numatyta, kad žmogus, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjęs karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu koronaviruso infekcijos atveju pirmiausia turi skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.