Lietuvoje

2019.12.18 16:17

Akademinė bendruomenė ir artimieji kviečia atsisveikinti su filosofu Arvydu Šliogeriu

LRT.lt2019.12.18 16:17

Antradienį mirė profesorius, filosofas Arvydas Šliogeris, jam buvo 75 metai. Kaip praneša Vilniaus universiteto (VU) Filosofijos fakultetas, atsisveikinti su velioniu bus galima VU Šv. Jonų bažnyčioje ketvirtadienį, gruodžio 19 d., nuo 13 iki 20 val., ir penktadienį, gruodžio 20 d., nuo 10 val.

Šv. Mišios aukojamos penktadienį, gruodžio 20 d., 10 val.

Urna išnešama penktadienį 13.00 val. Laidojama Antakalnio kapinėse.

Profesoriaus artimieji prašo lankytojų rinktis baltas gėles vietoj tradicinių vainikų.

LRT.lt primena, kad netektis akademinę bendruomenę labai sukrėtė. „Deja, netekome. Tik ką sužinojome. Labai liūdnos nuotaikos“, – LRT.ltsakė Lietuvos mokslų akademijos prezidento vyriausioji referentė Vita Žilinskaitė.

Žinią apie vieno produktyviausių Lietuvos filosofų netektį Lietuvos mokslų akademijos Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriaus mokslinei sekretorei Aurikai Bagdonavičienei perdavė Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto profesorius Zenonas Norkus.

Pirminiais duomenimis, A. Šliogeriui sustojo širdis. „Žinau, kad jis sirguliavo ir kurį laiką nesirodė visuomenėje. Sveikata nebuvo stipri“, – sakė A. Bagdonavičienė. – „Ne tas žodis, kaip ši žinia sukrėtė. Man tai jis buvo kaip šių laikų Platonas“.

A. Šliogeris buvo Lietuvos filosofas, vokiečių egzistencializmo tyrinėtojas, filosofinių tekstų vertėjas, eseistas, 1992 metais gavęs Lietuvos nacionalinę kultūros ir meno premiją, 2010 m. – Lietuvos mokslo premiją.

Nuo 2007 m. profesorius A. Šliogeris buvo Lietuvos mokslų akademijos narys. Jis taip pat buvo vienas iš Lietuvos liberalų sąjungos steigėjų, Vilniaus universiteto Filosofijos katedros vedėjas.

Filosofas yra tokių veikalų kaip „Žmogaus pasaulis ir egzistencinis mąstymas“ „Daiktas ir menas: Du meno kūrinio ontologijos etiudai“, „Būtis ir pasaulis: Tyliojo gyvenimo fragmentai“, „Sietuvos: Eseistikos rinktinė“, „Post scriptum: Iš filosofinių dienoraščių“, „Konservatoriaus išpažintys: 1988–1994 metų tekstai“, „Kas yra filosofija“, „Bulvės metafizika“ „Lietuviškosios paraštės“, „Kasdienybės metafizika: iš filosofo dienoraščių“ ir kt. autorius, taip pat išvertęs daug užsienio autorių kūrinių.

Kviečiame prisiminti akimirkas su A. Šliogeriu:

Be pykčio. Filotopijos terminą sumanęs Arvydas Šliogeris: kuo daugiau tautų įvairovės – tuo daugiau kūrybiškumo
Be pykčio. Dvi skirtingas Lietuvas matęs filosofas Arvydas Šliogeris: virtualioji man – šlykšti ir bjauri
Be pykčio. Leonidui Donskiui mokytoju tapęs Arvydas Šliogeris: mane stebina vienas dalykas – žmonės nori išversti savo vidurius
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt