Lietuvoje

2019.10.23 17:09

Į ligoninę galimai dėl nuovargio išvežti du Alytuje gaisrą tramdę ugniagesiai

meras dėkoja ir prašo nebenešti maisto; atnaujinta 17.30
LRT RADIJAS, LRT.lt2019.10.23 17:09

Į ligoninę pateko du gaisrą Alytaus padangų perdirbimo įmonėje tramdę ugniagesiai. LRT šaltinių teigimu, tai galėjo lemti nuovargis.

LRT RADIJO laidai „60 minučių“ komentavęs Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis patvirtino, jog trečiadienį į Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninę buvo atvežti du sunegalavę ugniagesiai, dirbę naudotų padangų gamykloje „Ekologistika“. Abiems nustatytas nuovargis, medžiagų trūkumas. Meras negalėjo atsakyti, ar abu ugniagesiai vis dar yra ligoninėje, ar jau išleisti į namus.

„Galiu patvirtinti, kad jie buvo atvykę (į ligoninę – LRT.lt), bet nežinau, ar jie paguldyti, ar jau išleisti namo. Kiek minėjo ligoninės atstovas, vienam trūksta kalio, o kitam pasidarė silpna, vandens trūkumas, ar jis išprakaitavo, ar gal čia magnio trūkumas, nesu gydytojas ir negaliu pasakyti“, – sakė Alytaus miesto meras.

Anksčiau iš gaisravietės taip pat į ligoninę buvo atgabenti kiti ugniagesiai su panašiais simptomais, vienam jų buvo nustatytas plaučių uždegimas, tačiau ar jį galėjo sukelti gaisro metu išsiskyrusios toksinės medžiagos – meras atsakyti negalėjo.

„Kiek žinau, prieš tris dienas į ligoninę buvo atvykęs kitas ugniagesys, kuriam nustatytas plaučių uždegimas, tad neaišku, ar tai iš seniau ligos, ar jis tuo metu ir šiaip buvo susirgęs. O kitam taip pat buvo pasidarę silpna, nustatytas magnio trūkumas“, – LRT RADIJUI dėstė jis.

Situacija gerėja, meras dėkoja ir prašo nebenešti maisto

Vertindamas gamykloje vykdomus gaisro gesinimo darbus N. Cesiulis patikino, kad situacija yra labai nebloga.

„Nematau dūmų, kvapą jaučiu. Dar dūmų yra, sunkioji technika dirba. Nežinau, kaip naktį su darbais. Vyrai daro tai, ką turi daryti ir ką moka geriausiai. Situacija labai gerėja. Tai, ką mačiau pirmą dieną, antrą trečią ir ką matau dabar – situacija pastebimai pagerėjusi“, – sakė N. Cesiulis.

Kartu meras pasidžiaugė, kad vos prieš parą atidarytoje sąskaitoje, į kurią aukojamos lėšos ugniagesių premijoms ir ekstremalios situacijos padariniams šalinti, jau sukaupta apie 80 tūkst. eurų suma. Meras teigė sulaukęs ir skambučių iš įmonių, kurios norėtų paaukoti stambesnių sumų, tačiau N. Cesiulis pasiūlęs joms lukterėti.

Kartu jis paprašė gyventojų nebenešti ugniagesiams maisto, nes jo esą yra pakankamai. „Užteks trims dienoms ir dar galėsime pardavinėti“, – šmaikštavo meras.

Paklaustas, kaip vertina centrinės valdžios suteiktą pagalbą nelaimės metu, N. Cesiulis teigė nuo komentaro susilaikąs, nieko šią akimirką sakyti nenorintis.

Perdirbimo įmonėje gaisras kilo praėjusią savaitę, jis šiuo metu suvaldytas, bet iki galo neužgesintas, todėl gyventojai ir toliau yra raginami imtis atsargumo priemonių.

Degančios padangos į aplinką išmetė toksiškų dalelių, kurios, pasak specialistų, gali būti kenksmingos sveikatai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt