Lietuvoje

2019.08.20 10:41

Karbauskis: Jakeliūno pareiškimas buvo netikėtas

Benas Brunalas, ELTA2019.08.20 10:41

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad jam netikėtas europarlamentaro Stasio Jakeliūno pareiškimas, kuriame jis teigia, jog nepalaikys „valstiečiams“ priklausančio ekonomikos ir inovacijų ministro Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūros į Europos komisarus.

„Man tai buvo iš tikrųjų netikėta, bet, kita vertus, tai yra individuali nuomonė“, – Seime kalbėjo R. Karbauskis. Pasak jo, kai kurie S. Jakeliūno išsakyti argumentai jam pasirodė keisti.

S. Jakeliūnas pirmadienį žėrė priekaištus V. Sinkevičiui, esą jis Seime vykusiose diskusijose dėl siekio surengti konservatoriui Mykolui Majauskui apkaltą dėl įtarto seksualinio priekabiavimo tylėjo.

„Galbūt tie argumentai, pasisakant dėl Majausko balsavimo truputi keistoki, nes, kiek žinau, ministras vieno balsavimo metu buvo Indijoje, kito balsavimo metu jo irgi nebuvo“, – sakė R. Karbauskis.

Atsakomybės dėl mokesčių reformos, kalbėjo R. Karbauskis, V. Sinkevičius taip pat negalėtų prisiimti vienas.

„Sprendimai dėl mokesčių reformos buvo priimami Seime, ir vienas žmogus negali prisiimti atsakomybės. Tiesiog tai yra nuomonė“, – teigė „valstiečių“ lyderis.

S. Jakeliūnas teigia neremsiąs V. Sinkevičiaus kandidatūros į Europos Komisijos narius, nes jis, S. Jakeliūno įsitikinimu, dirbdamas Vyriausybėje labiau atstovauja verslui, o ne visiems Lietuvos žmonėms.

„Jo pozicija ir įstatymų siūlymai dėl GPM (gyventojų pajamų mokesčio. – ELTA) tarifų dideles pajamas gaunantiems žmonėms, viešai reiškiama bankams palanki nuomonė (nors nei vienu, nei kitu klausimu neturi reikiamos kompetencijos) akivaizdžiai pademonstravo, kad socialinis teisingumas ir gerovės valstybės kūrimas jam rūpi mažiau, nei jo paties populiarumas verslo elito akyse“, – savo feisbuko paskyroje pirmadienį rašė S. Jakeliūnas.

Anot europarlamentaro, dar rimtesnė V. Sinkevičiaus problema – moralinė.

„Ji išryškėjo, kai reikėjo palaikymo Mykolo Majausko ir jo politinių sėbrų TS-LKD (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų. – ELTA) frakcijoje puolamoms merginoms ir jas gynusioms žurnalistėms. Kai viešojoje erdvėje ir

Seime vyko diskusijos dėl M. Majausko seksualinio priekabiavimo istorijų ir apkaltos proceso jam inicijavimo, ministras tylėjo. Nors žinojo, kad bent viena brutaliai puolama mergina dirba jo kuruojamoje įstaigoje. Kai Seime buvo balsuojama dėl M. Majausko apkaltos komisijos įsteigimo, Virginijaus salėje nebuvo. Todėl du kartus balsuojant pritrūko vos vieno balso, V. Sinkevičiaus balso.

Taip elgdamasis, jis, matyt, siekė palaikyti gerus ryšius ir išvengti galimos konfrontacijos su agresyvia ir amoralia politine jėga – TS-LKD. Tad geri V. Sinkevičiaus „politiniai“ instinktai ir gebėjimas sklandžiai kalbėti padeda jam išlikti populiariam, tačiau jis tikrai nėra vertas ir pajėgus Europos Komisijoje atstovauti Lietuvai ir jos bei visos ES jaunajai kartai. LVŽS gretose tikrai yra vertesnių. Kad ir Tomas Tomilinas arba Giedrius Surplys“, – feisbuke rašė S. Jakeliūnas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI