Lietuvoje

2019.05.30 12:35

Kirkilas tiki galintis vadovauti parlamentui: antrą kadenciją esu Seimo pirmininko pavaduotojas

Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.05.30 12:35

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos vadovas Gediminas Kirkilas tiki turintis kompetencijų tapti naujuoju Seimo pirmininku, jei bus nuspręsta šiame poste pakeisti „valstietį“ Viktorą Pranckietį.

„Kai koalicija susiderės dėl pozicijų, kuri kuriai partijai priklauso, tada ir galvosime. Mes frakcijoje turime pakankamai žmonių į bet kurią poziciją: du buvę premjerai, septyni buvę Vyriausybės nariai“, – LRT.lt ketvirtadienį sakė G. Kirkilas, paklaustas, ar „socialdarbiečiai“ norėtų Seimo pirmininko pozicijos, jei V. Pranckietis būtų keičiamas šiame poste.

Neoficialiai kalbama, kad būtent G. Kirkilas galėtų perimti Seimo pirmininko poziciją iš V. Pranckiečio. „Socialdarbietis“ nepaneigė, kad norėtų kandidatuoti į šią poziciją. Jis neslėpė tikintis, kad turi pakankamai kompetencijos vadovauti Seimui.

„Aš jau antrą kadenciją esu Seimo pirmininko pavaduotojas, tai kaip Jūs galvojate?“, – kalbėjo G. Kirkilas.

Tiesa, jis teigė, kad kol kas derybose su „valstiečiais“, „tvarkiečiais“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga pageidavimo tapti Seimo pirmininku neišreikš.

„Aš jokių pageidavimų tikrai nereikšiu. Pirma susitarsime, o paskui pati partija svarstys, ką ir į kokias pozicijas deleguoti“, – aiškino G. Kirkilas.

Seimo pirmininkas V. Pranckietis BNS teigė, kad G. Kirkilas galėtų pretenduoti į eurokomisarus.

„Galbūt G. Kirkilas būtų ir tinkamas asmuo, vadovavęs ir Vyriausybei, ir krašto apsaugos ministru buvęs, ir Seime tiek daug metų, ir anglų kalba puiki. Jeigu būtų svarstoma tokia kandidatūra, būtų galima kalbėti su juo“, – BNS sakė V. Pranckietis.

Pats G. Kirkilas teigė, kad tokio pasiūlymo nėra sulaukęs.

„Jeigu būtų pasiūlyta, pradėčiau galvoti. Dabar tikrai negalvoju“, – teigė G. Kirkilas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.