Lietuvoje

2019.05.30 10:43

Skvernelis neskuba atsakyti, ar norėtų į eurokomisarus: apie tai kalbėti per anksti

tarp kandidatų minimas ir Kirkilas

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis neatskleidžia, ar kandidatuotų į eurokomisarus. Anot jo, šiuo metu svarbesnis klausimas – naujos valdančiosios koalicijos formavimas.

Besibaigiant socialdemokrato Vytenio Povilo Andriukaičio kadencijai Europos Komisijoje, svarstoma, ką Lietuva galėtų deleguoti į eurokomisarus. Neoficialiai kalbama, kad naujuoju Europos Komisijos (EK) nariu galėtų būti deleguotas susisiekimo ministras Rokas Masiulis, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius arba krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Neatmetama, kad į EK norėtų ir premjeras S. Skvernelis. Tiesa, jis pats apie tai kalba nenoriai.

„Kol kas procedūros prasideda nuo to, kai Vyriausybė apsisprendžia ir svarsto, tai tokių procedūrų dar nebuvo. Kandidatų yra daug ir mūsų dirbančioje Vyriausybėje, ir ne tik Vyriausybėje. Apie tai per anksti kalbėti“, – žurnalistams ketvirtadienį Seime sakė S. Skvernelis, paklaustas, ar norėtų kandidatuoti į EK.

Jis pažymėjo, kad šiuo metu svarbiau yra suformuoti naują valdančiąją koaliciją.

Tiesa, S. Skvernelio manymu, kandidatą į eurokomisarus turėtų deleguoti didžiausia parlamentinė partija – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

„Natūralu, kad didžiausia – tikiuosi ir kitoje daugumoje – politinė jėga turėtų savo atstovą deleguoti“, – kalbėjo premjeras.

Tarp kandidatų minimas ir G. Kirkilas

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis BNS sakė, kad, jo nuomone, geriausiai būtų, jeigu S. Skvernelis liktų vadovauti Ministrų kabinetui.

„Aš labai norėčiau, kad S. Skvernelis tęstų premjero darbą. Ir turbūt Lietuva labai to norėtų“, – teigė jis, klausiamas apie S. Skvernelio kandidatūrą į eurokomisarus.

Parlamento pirmininkas teigė, kad renkant kandidatą pirmiausia bus vertinama to asmens kompetencija.

„Tai turi būti žinantis dalykus žmogus, gerai būtų, kad būtų žinomas politikas. Pavyzdžiui, kaip Latvijai atstovavo Valdis Dombrovskis, buvęs premjeras, Komisijos vicepirmininkas“, – svarstė V. Pranckietis.

Kaip vieną iš tinkamų kandidatūrų jis paminėjo Seimo vicepirmininką socialdarbietį Gediminą Kirkilą.

„Galbūt G. Kirkilas būtų ir tinkamas asmuo, vadovavęs ir Vyriausybei, ir krašto apsaugos ministru buvęs, ir Seime tiek daug metų, ir anglų kalba puiki. Jeigu būtų svarstoma tokia kandidatūra, būtų galima kalbėti su juo“, – BNS sakė V. Pranckietis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis tvirtino, kad „kolega Gediminas galėtų būti viskuo, kuo tik norėtų, bet ar jis bus, klausimas visiškai nuo jo nepriklausantis“.

„Jokių kandidatūrų nesvarstome, svarbiausia dabar sudaryti naują Vyriausybę, koaliciją išplėsti, ir pagal tvarką Vyriausybė siūlys, Seimas balsuodamas turi pritarti, tame procese dalyvauja prezidentas“, – priminė R. Karbauskis.

Tarp kitų galimų kandidatų anksčiau buvo minėti užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, susisiekimo ministras Rokas Masiulis, teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, keli kiti ministrai ir diplomatai.