Kultūra

2015.09.08 13:45

Įsimintiniausia Kauno menininkė: kūryba – ne žirgų lenktynės

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Įsimintiniausia praėjusių metų Kauno menininke išrinkta kompozitorė Dalia Kairaitytė. Menininkė džiaugiasi kūrybingais savo mokiniais ir sako, nemėgstanti skubėti, nes kūryba – ne žirgų lenktynės.

Įsimintiniausia praėjusių metų Kauno menininke išrinkta kompozitorė Dalia Kairaitytė. Menininkė džiaugiasi kūrybingais savo mokiniais ir sako, nemėgstanti skubėti, nes kūryba – ne žirgų lenktynės.

Dalia Kairaitytė pripažįsta kiek nuvargusi, mat praėję metai buvę pilni įtampos ir darbų. Sukurtas vokalinis ciklas „Užkalbėjimai“, teatralizuota kompozicija „Trys panegirikos pagal Motiejų Kazimierą Sarbievijų“ , išleista pirmoji autorinė kompaktinė plokštelė „Regėjimai“. Joje sudėti per dvidešimt metų parašyti kompozitorės kūriniai.

 Ji sako, kad tekstas įkvepia muzikos spalvas ir lemia kūrinio formą. Artimiausios jai – Antano A. Jonyno eilės, o chorinę muziką vadina viena iš savo kūrybos dominančių.

„Esu parašiusi nemažai chorinės muzikos. Choras savo skambesiu toks šiltas, emocionalus, o  balsas visada eina iš dūšios. Man labai miela rašyti chorinę muziką, tuo labiau, kad tą darau net nuo studijų metų“, – savo veiklą apibūdina D. Kairaitytė.

Kompozitorė dėsto ir Juozo Gruodžio konservatorijoje. Sako,  su auklėtiniais kalbanti ne tik apie muziką – stengiasi diegti moralines vertybes, pajausti, kuo gyvena jaunimas.

„Vaikai, kurie susiduria su menu, muzika, yra mąstantys, ir aš tikrai manau, kad jie – Lietuvos ateitis ir kad tikrai nėra taip blogai, kaip kas nors galvoja ar sako“, – jaunimo perspektyvomis įsitikinusi muzikė.

Daug dirbanti D. Kairaitytė sako esanti lėta – gal tai lemia žemaitiškas charakteris, o ir kūryba, pasak jos, tai ne žirgų lenktynės.

„Neskubu, bandau išlaukti geriausių minčių, geriausių sprendimų. Pažiūrėjus į mano kūrybos bagažą, galima pasakyti, kad jis nėra labai gausus, bet nemanau, kad šiais laikais, kada aplink mus pilna gausos, visko labai daug, daiktų, kad yra prasmė kažkur skubėti“, – sako kompozitorė.

Įsimintiniausius menininkus Kauno menininkų namų kolegija renka šešioliktą kartą.