Kultūra

2018.12.13 22:47

Visame pasaulyje vertinamas vokiečių dailininkas baroko kūrybą interpretuoja savaip

LRT KULTŪROS laida „Euromaxx“, LRT.lt2018.12.13 22:47

Lennart`o Grau paveikslai kabo šalia garsiojo Gerhardo Richterio, kurio darbai visur vertinami aukščiausia kaina. Kviečiame susipažinti su menininku, kurio ypatingus kūrinius vertina visame pasaulyje.

Dailininkas L. Grau gyvena ir dirba Berlyne. Iš pradžių jis studijavo architektūrą, vėliau atrado tikrąjį pašaukimą ir ėmėsi meno studijų.

Koledže baigęs vaizduojamosios dailės magistrantūrą, pasiliko Vokietijos sostinėje. L. Grau sako, kad Berlynas įkvepia – ypač menininkus: daugybė jo kolegų čia gyvena ir dirba, Berlyne iškart pajunti vyksmą ir gyveni jame. Dailininkas teigia, kad nebenorėtų be to gyventi.

Jo studija yra šiaurinėje miesto dalyje, joje jis kuria spalvingus paveikslus. Dažniausiai jis tapo ant drobės aliejiniais ir akrilo dažais, o įkvėpimo semiasi iš senųjų meistrų. „Dėl to, kad mano kūryba tokia panaši į jų – kalčiausias mano susižavėjimas baroku ir rokoko stiliumi. Aš pasiduodu šiems gundymams“, – teigia jis.

L. Grau dažnai tapo herojų ir lyderių portretus. Naudodamas intensyvias spalvas, jis puoselėja praėjusių amžių patosą ir dekadansą. Jaunasis dailininkas yra sukūręs savitą techniką – lieja dažnus ant drobės, storai tepdamas sluoksnius vieną ant kito. Vienas paveikslas tapomas maždaug mėnesį. Kai nespaudžia užsakymų terminai, jis neskubėdamas apgalvoja naujas idėjas. Grau džiaugiasi, kad iš savo kūrybos gali pragyventi.

„Kiekvienas mažas žingsnelis man yra siekiamas tikslas, tad džiaugiuosi viskuo, ką man pavyksta pasiekti. Labai bijau kūrybos sąstingio, to, kad vieną dieną gali nelikti susidomėjimo šiuo darbu. Vien tai, kad iki šiol taip nenutiko, man yra pakankamas motyvas“, – sako jis.

Menininko kūrinius perka visame pasaulyje. Kai kurie pirkėjai – žinomi meno mėgėjai. Jo darbai eksponuojami nacionalinėse ir tarptautinėse parodose: pavyzdžiui, Berlyno meno galerijoje „me Collectors Room“.

„Žvelgiant iš šalies, gali atrodyti, kad kuriu tam tikrai auditorijai, klausimas – ar tai ką nors keičia? Sprendžiant iš atsiliepimų, tai – mano privalumas“, – sako menininkas.

Dailininkas ketina leistis veikiamas aplinkybių: „Aš turiu ambicijų, kad mano darbai kabotų tam tikrose galerijose ir muziejuose. Tai man svarbu ir aš atkakliai sieksiu savo tikslo. Visa tai man padeda išlaikyti teisingą kryptį“.

Daugiau apie tai – reportaže.