Naujienų srautas

Kultūra2018.11.19 07:16

Vilniuje išdalyti „Scanoramos“ konkursinės programos apdovanojimai

Vilniuje, kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ baigėsi Europos šalių kino forumas „Scanorama“, išdalinti festivalio konkursinės programos apdovanojimai, taip pat įvyko nacionalinė dokumentinio filmo „Laiko tiltai“ premjera.

Bendro Lietuvos, Latvijos ir Estijos filmo „Laiko tiltai“ pasaulinė premjera įvyko vasarą Karlovy Vary kino festivalyje. Filmas atidarė Baltijos kino retrospektyvą, prieš kelias dienas filmas apdovanotas Rygoje. Per Latvijos kino apdovanojimus „Didysis Kristupas“ „Laiko tiltai“ pripažintas „Geriausiu ilgametražiu dokumentiniu filmu“.

Režisierių  Audriaus Stonio ir Kristinės Briedės sukurti „Laiko tiltai“ pasakoja apie poetinio dokumentinio kino gimimą Baltijos šalyse. Pasak A. Stonio, šis filmas – tai meilės laiškas jo mokytojams – dokumentinio kino kūrėjams, iš kurių tiesiogiai ar netiesiogiai jis mokėsi kino kalbos.

Festivalio konkursinės programos geriausiu lietuvišku trumpametražiu filmu iš penkių konkursinių darbų išrinktas Klaudijos Matvejevaitės filmas „Kai perplauksi upę“, pernai jos filmas „Paskutinė diena“ taip pat nugalėjo „Scanoramos“ konkursinėje programoje. Filmas laimėjo du prizus – ir kaip geriausias lietuviškas filmas, ir apskritai geriausias filmas.

Šiemet visos programos geriausiu filmu išrinktas gruzinų režisierės atstovaujančios Estijai Mariam Agladze filmas „Nanuli ir Gogis“.

Pasibaigusi Vilniuje „Scanorama“ Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose tęsis iki lapkričio 25 dienos.  

Plačiau apie tai – Margaritos Alper reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi