Kultūra

2013.07.16 10:26

Po Šv. Kotrynos bažnyčios skliautais – italų gitaros virtuozo pasirodymas

LRT.lt2013.07.16 10:26

Italų gitaristas Antonio Forcione išgauna savo instrumentu visus įmanomus garsus ir emocijas, tačiau pavadinti jį muzikantu būtų per maža. Virtuoziškai valdoma akustinė gitara – pagrindinė, bet ne vienintelė šio charizmatiško artisto kūrybos priemonė.

Italų gitaristas Antonio Forcione išgauna savo instrumentu visus įmanomus garsus ir emocijas, tačiau pavadinti jį muzikantu būtų per maža. Virtuoziškai valdoma akustinė gitara – pagrindinė, bet ne vienintelė šio charizmatiško artisto kūrybos priemonė.

A. Forcione, kaip ir jo muzika, sunkiai įspraudžiamas į rėmus. Jo saviraiškos laisvė sunkiai pažabojama – kūrėjo albumų galima ieškoti „world music”,  džiazo, akustinės gitaros bei kituose įrašų parduotuvių skyreliuose, pastebima VšĮ „Šv. Kristoforo kamerinio orkestro klubo“ pranešime žiniasklaidai.

Kelią į pripažinimo aukštumas šis gitaristas, kompozitorius, talentingas artistas pradėjo skintis gatvėje. A. Forcione muzikuoja nuo paauglystės – iš pradžių grojo būgnais, o tik po to gitara. Pirmieji jo koncertai vyko Pietų Italijos kaimų festivaliuose, subūrus grupę kartu su broliu ir keliais draugais. Tačiau pirmąjį savo diplomą A. Forcione gavo kaip meno ir skulptūros specialybės studentas, po to jis dar studijavo Romoje pantomimą.

Iš prigimties linkęs į nuotykius menininkas vieną dieną nutarė paragauti gatvės muzikanto duonos ir patraukė į Londoną, kur prasidėjo jo šlovinga muzikinė karjera.

Čia  A. Forcione greitai pavyko išsiskirti tarp gatvės muzikantų  ir patekti į BBC televizijos laidą, o netrukus – dalyvauti europiniame turnė, pasirašyti sutartį su „Virgin Records” kompanija.

Atlikėjas neapleido taip pat teatrinės karjeros – kaupė įgūdžius  muzikinės komedijos žanre koncertuodamas  su „Trio Ole”, su gitaros virtuozu Neilu Stacey duete „Acoustic Mania”, kitais žanro meistrais ir solo. A. Forcione pasirodė teatruose bei festivaliuose nuo Australijos ir Indonezijos iki JAV, Kanados, Lotynų Amerikos, Afrikos, daugybėje Europos šalių.

 Į jo maršrutus pateko Honkongo ir Singapūro menų festivaliai, tarptautiniai Perto, Velingtono, HIFA (Zimbabvė) festivaliai ir daugybė kitų prestižinių renginių. 2001 metais Edinburgo festivalyje A. Forcione pelnė „Fringe“ apdovanojimą.

Šis menininkas vadinamas nenuspėjamu, nes neieško žodžio kišenėje, pavergia publiką savo vaizduote ir humoru. A. Forcione kaip žuvis vandenyje nardo po roko, „soul“, džiazo, Lotynų Amerikos muzikos bei itališko folkloro stichiją, stebina klausytojus technine ekvilibristika. Kartais jis lyginamas su gitaros grandais Paco de Lucia ir Johnu McLaughlinu.

„Daugybę metų kuriu, aranžuoju, atlieku ir įrašinėju muziką, kuri man artima, kuria tikiu. Jau beveik 25 metus keliauju po pasaulį – tai suformavo mano kūrybos ir muzikavimo įpročius“, – aiškino A. Forcione.

Menininkas išleido net 17 albumų. Kai kurie jų pateko į geriausiųjų sąrašus Didžiojoje Britanijoje. Kūrybos kelias suvedė A. Forcione su daugybe garsenybių, tarp jų – Charlie Hadenu, Omaru Sosa, Triloku Gurtu, Angelique Kidjo, Johnu Etheridge‘u, Ulfu Wakeniusu, Barney Kesseliu.

2009-aisiais jis buvo išrinktas Italijoje Metų muzikantu.

Koncertas vyks liepos 18 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje.