Naujienų srautas

Kultūra2018.05.12 16:55

Diskusijos iš S. Šalkauskio išminties šventės – tiesiogiai per LRT.lt

Stasio Šalkauskio išminties šventėje gegužės 11–13 dienomis netrūks įdomių renginių, kuriuose bus keliami klausimai apie tai, kokia yra žmogaus prigimtis, kas yra dora ir teisingumas, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ sako šventės organizatorius Audris Narbutas.

„Pirmą kartą Šiaulių miesto istorijoje pranešimus skaitys tokie žmonės kaip Princetono universiteto profesorius Jose Colenas ar Tomo Moro instituto prezidentas Andrew Hegarty. Bus kalbama tiek apie patį Stasį Šalkauskį, tiek apie jo atstovautas filosofijos idėjas“, – pasakoja A. Narbutas.

Anot šventės organizatoriaus, šiandien, kai matoma aiški technologinė pažanga, kyla klausimų, ar dvasinė ir moralinė pažanga yra tokia, kokios norėtųsi.

„S. Šalkauskio filosofija buvo pamiršta dėl okupacijos, tačiau tapome laisvi ir laikas vėl atsigręžti į tokias asmenybes kaip jis. Ši išminties šventė nebus tik eilinė konferencija, nes vyks ir iškilmingas S. Šalkauskio premijos teikimo vakaras, taip pat – intelektualaus humoro vakaras, už kurį surinktos lėšos atiteks Rimanto Kaukėno paramos fonui, globojančiam vaikus, sergančius vėžiu“, – teigia A. Narbutas.

Bažnyčia artėja prie labai kritinio momento, kai turės apsispręsti – arba ji įvardys, kad tikrai matomas Europos nukrikščioninimas, arba ir toliau vyks aptakaus šnekėjimo politika, Šiauliuose vykstančios S. Šalkauskio išminties šventės debatuose sakė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius dr. Vytautas Radžvilas.

Šių metų S. Šalkauskio premijos laureatu tapo VU TSPMI profesorius, filosofas ir intelektualas Alvydas Jokubaitis.

Daugiau – įraše.

Stasio Šalkauskio išminties šventė gegužės 11–12 dienomis tiesiogiai transliuojama portale LRT.lt

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi