Kultūra

2016.11.16 14:38

Knygos apie saulėtąją Siciliją autorė: pavadinčiau ją chaoso sostine

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.11.16 14:38

Dalia Smagurauskaitė šiemet pristatė naują savo knygą, skirtą saulėtajai Italijos salai Sicilijai. „Saulės sala Sicilija“ autorė pasakoja, kad šiame netoli Afrikos krantų esančiame krašte smarkiai jaučiamas daugiakultūriškumas. Taip pat, anot jos, netrūksta chaoso.

Rašytoja, anksčiau išleidusi populiarumo sulaukusią knygą „Toskana. Florencija. Magiška žemė“, pabrėžia, kad šįkart aprašė visiškai kitokį Italijos kraštą.

„Florencija – Renesanso sostinė, o Siciliją pavadinčiau turbūt chaoso sostine. Keliaujant jaučiasi arabų, daugybės kitų kultūrų įtaka“, – teigia D. Smagurauskaitė.

Daugiausia to chaoso, anot knygos autorės, yra didmiesčiuose – Katanijoje, Palerme, tiek kalbant apie eismą, tiek apie tokias vietas kaip turgus.

Pasak rašytojos, įdomus yra vietinių siciliečių santykis su mafija.

„Jei paklaustumėt kur nors kaimelyje, ar ta mafija egzistuoja, tai greičiausiai jums pasakytų, kad ne, nieko tokio čia nėra arba sakytų, kad gal buvo kažkada, prieš 50 metų, buvo šaunūs vyrukai, o dabar kažkokie nusikaltėliai“, – pasakoja knygos autorė.

D. Smagurauskaitė teigia, kad į jos lankytiniausių Sicilijos vietų penketuką patektų Etnos ugnikalnis, Palermas, Lampedūzo sala, Eolijos salos ir Sirakūzai.

Plačiau apie tai – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.