Kultūra

2019.10.21 22:48

Viename Vilniaus parkų – skulptoriaus Saukos projektas

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.10.21 22:48

Vilniuje esantis Viršuliškių miško parkas esantis tarp Šeškinės ir Viršuliškių, ta vieta, kurioje skulptorius Mykolas Sauka nusprendė įgyvendinti savo projektą - sukurti skulptūrų parką.

Idėja jam kilo prieš dvejus metus, šiandien parke jau stovi visos 6 skulptūros.

Viršuliškių miško parkas esantis tarp Šeškinės ir Viršuliškių, ta vieta, kurioje skulptorius Mykolas Sauka prieš dvejus metus nusprendė įgyvendinti savo projektą - sukurti skulptūrų parką.

Sako, kad šį nuošalų ir tik vietos gyventojų lankomą pušyną tarp sovietinių daugiabučių pasirinko specialiai tam, kad toliau nuo centro susikurtų traukos taškas, kurį verta pamatyti. Prieš metus čia Sauka įkurdino pirmąsias skulptūras, o šį savaitgalį iš savo dirbtuvių jis vežė skulptūrų dalis, jungė jas, betonavo ir pastatė paskutinę ir didžiausią beveik trijų metrų skulptūrą Maksimas.

„Tuos portretus stačiau šitam miškely ir jie cementiniai kaip architektūra, kaip daugiaaukščiai“, – sako menininkas.

Tokias realistines žmogaus figūros skulptūras iš betono Sauka kuria pastaruosius kelerius metus. Šiam parkui M. Sauka sukūrė betonines skulptūras nuo pusantro iki trijų metrų aukščio, joms pozavo paprasti žmonės, sako skulptorius, todėl jas pavadino tiesiog jų vardais Sima, Eduardas, Jurgis, Linas, Rūta, Maksimas.

Parkas aktyviai lankomas, čia dažnai esant geram orui, vyksta netoliese esančios mokyklos fizinio ugdymo pamokos.

„Tos figūros atitinka mūsų kūno kultūros paskirtį, berniukams štai šitas liepiam pasimatuoti, čia nuostabiai padaryta žvakė, smagu parodyti ir pabūti gamtoje“, – sako fizinio ugdymo mokytoja Gražina.

M. Sauka buvo numatęs greta skulptūrų čia pastatyti ir betoninius suoliukus, tačiau apsilankęs kartą netikėtai pamatė, kad miško urėdijos iniciatyva suoliukai jau pastatyti.

Plačiau - reportaže

Panorama. Gaisras Alytuje atvėrė ne tik ugnies židinį: miestiečiai piktinasi informacijos sklaida ir savo sveikata, užfiksuotas net vaiko nualpimas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt