Kultūra

2019.06.06 17:16

Bohema ta pati, rapsodija kita: Eltonas Johnas filme „Rocketman“ – be pagražinimų

Gabrielė Jankauskaitė, LRT.lt2019.06.06 17:16

Po milžiniško populiarumo sulaukusios „Bohemijos rapsodijos“ pasaulis užgniaužęs kvapą stebi naują intrigą – filmą apie popžvaigždę Eltoną Johną „Rocketman“.

Lietuvos kino teatruose filmas su amžiaus indeksu 16+ pradedamas rodyti šiandien. O štai Rusijoje dėl homoseksualinių santykių vaizdavimo ir scenų, susijusių su narkotikais, publika pamatys 8 minutėmis trumpesnę filmo versiją.

Scenos angelo nuopuoliai

Režisierius Dexteris Fletcheris pasakoja apie legendinį E. Johną, vieną žymiausių popmuzikos ikonų. E. Johnas yra pelnęs milijonų žmonių meilę ir susižavėjimą visame pasaulyje, o neįprastos muzika ir scenos įvaizdžiai tebekelia nepaprastą gerbėjų susidomėjimą.

Tačiau taip buvo ne visada. Jaunystės metais atlikėjas turėjo užtektinai nemalonumų, vis dėlto nesileido jų sugniuždomas.

Ekstravagantiška išvaizda ir scenovaizdžiai, aiškus vokalas – visa tai kūrė puolusio angelo įvaizdį. Vis dėlto mažai kas žinojo, kad už blizgančių žvaigždėtų akinių slepiasi vaikas, trokštantis paprastos meilės ir žmogiškos laimės.

Autoironija

Režisierius D. Fletcheris filme dėmesį sutelkė ne į muziką ar sėkmės istorija, o pačią E. Johno asmenybę. Žiūrovams suteikiama galimybė stebėti jo charakterio raidą.

Laimei, pats atlikėjas dalyvavo kuriant filmą, gilinosi į detales ir papasakojo nelengvą savo gyvenimo istoriją.

Nevengė garsiai prabilti ir apie nuodėmes, kartais ironizuodamas ar kritiškai atsiliepdamas apie praeities poelgius.

E. Johnas nemažai nusipelnė, kad pavyko atkurti ne tik biografinį, bet ir meninį jo muzikinio gyvenimo paveikslą.

Puiki kompanija

Stipriausias „Rocketman“ aspektas – techninis. Muzikiniai dainininko pasirodymai atkurti nepaprastai gražiai, meistriškai. Scenos numeriai gerai atskleidžia personažo emocijų kaitą.

Pats filmas – klasikinis miuziklas. Vienintelis skirtumas tas, kad žiūrovams retkarčiais leidžiama patekti į vaizduotės pasaulį. Ir vaizdas prieš jų akis virsta siurrealistiniu spektakliu.

Labiausiai žibėjo aktorius Taronas Egertonas, suvaidinęs E. Johną. Aktoriaus vokalinis talentas leido jam atlikti E. Johno dainas gyvai, perteikiant savitą jo dainavo tembrą ir būdą.

Puikią kompaniją T. Egertonui sudarė Jamie Bellas, Richardas Meddenas, Bryce Dallas Howard ir kiti.

Meilei nesvarbi lytis

Filme neapeinami ir liūdnesni įvykiai. E. Johnas šeimoje buvo nemėgstamas, užaugo be meilės. Tai atsiliepė visam jo gyvenimui. Kai suaugo ir suprato esąs homoseksualus, Eltonas mėgino užmegzti santykius su vyru. Tačiau nepasisekė, šis tik pasinaudojo juo finansiniais sumetimais.

Pasiekęs karjeros viršūnę atlikėjas netapo laimingas, pinigai ir sėkmė jam neteikė džiaugsmo ir jis pradėjo save lėtai naikinti. Eltonas drąsiai tai atskleidė filmo kūrėjams.

Antroje filmo pusėje rodoma daug narkotikų ir alkoholio vartojimo, lytinių santykių scenų. Režisierius atskleidžia, kaip paminami bet kokie moraliniai principai.

Meilei nesvarbi seksualinė orientacija – tai puikai matoma filme „Rocketman“. Sakytum, klasikinis žvaigždės gyvenimas – mėginimai nusižudyti, vienatvė, reabilitacija.

Kai nutrūktgalviškos jaunystės laikas baigiasi, dainininkas atgimsta ir tampa visapusiškai pripažintu muzikantu. E. Johno gyvenimo vizualizacija yra emociškai stipri ir išraiškinga.

Rusijos – kiti akcentai

Rusų kino kritikas Antonas Dolinas pastebėjo, kad Rusijos cenzoriai iš filmo pašalino visas vyrų sekso scenas.

Taip pat pakeistas ir užrašas filmo finale. Originalus tekstas teigia, esą „Eltonas Johnas surado savo gyvenimo meilę ir augina su juo vaikus“.

Rusijos žiūrovai perskaitys tokį apibendrinimą: „Muzikantas įkūrė kovos su AIDS fondą ir vis dar dirba su savo bendraautoriumi“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt