Naujienų srautas

Gyvenimas2019.12.17 20:17

Plastikos chirurgas Renaldas Vaičiūnas: gebėčiau įkalbėti ką nors pasitobulinti, bet mano vertybės kitokios

Lietuvaitės turėtų džiaugtis – joms krūtis mažinti tenka žymiai rečiau, o tai daug sudėtingesnė, brangesnė ir skausmingesnė operacija, taip LRT TELEVIZIJOS laidoje „Visi kalba“ teigia plastikos chirurgas Renaldas Vaičiūnas. Anot jo, „karpio lūpomis“ plastikos chirurgų vadinama mada praeina, tačiau į duris jau beldžiasi kitos mados.

Kaip teigia R. Vaičiūnas, yra dvi plastikos chirurgų rūšys: vieni visada gali patarti, ką būtų galima sutvarkyti, o kiti prašo, kad klientas pirmiausia išsakytų savo problemą, ir tik tada pasako, kaip ją būtų galima išspręsti. Pašnekovas tikina priklausantis antrai plastikos chirurgų kategorijai.

Paklaustas, ar plastikos chirurgai kartais nesijaučia dievais, jis prisimena prieš keletą metų nutikusią istoriją: „Ne paslaptis, kad Lietuvoje buvo atliktos kelios lyties keitimo operacijos, kol dar tai nebuvo draudžiama. Tąsyk buvo priekaištų: Dievas taip sukūrė, kaip jūs galite kurti kitaip? Man netyčia išsprūdo frazė: Dievas padarė klaidą, mes bandome atitaisyti. Mūsų vos nesurijo.“

Plastikos chirurgas: jei žmogaus nepagydo psichologas, laikiną užuovėją suteikiame mes

R. Vaičiūnas pažymi, kad plastinė chirurgija tėra žmogaus kompleksų chirurginis gydymas: žmogus savo kompleksus gali išsigydyti kreipdamasis į psichologą, tačiau kartais jam to nepakanka.

Aš atsiriboju nuo grožio ir kalbu apie proporcijas – man gražu, kas yra proporcinga.

„Žmonės Lietuvoje į žodį „psich“ labai reaguoja, nors psichologas paprasčiausiai į jūsų problemą leidžia pažiūrėti kitu kampu. Kai psichologas nepadeda, žmogui jaustis psichologiškai gerai gali padėti plastikos chirurgas“, – kalba jis.

Vis dėlto kartais žmonių norai būna nepagrįsti. Plastikos chirurgui R. Vaičiūnui yra tekę susidurti su tokiais klientais, kurie patys nežino, ko nori.

„Kartais į mane kreipiasi žmonės, prašo [ką nors] pataisyti, o aš nematau, ką. Sako: žinote, aš senstu, padarykite, kad būčiau gražus. Man gražu viena, jam – kita. Tada aš atsiriboju nuo grožio ir kalbu apie proporcijas – man gražu, kas yra proporcinga.

Medicina nėra tikslus mokslas. Du kart du tikrai nėra keturi – tą žmogus turi suprasti. Vieno ar pusantro milimetro paklaida yra natūrali. Jeigu žmogus žiūri į milimetrus, jo negalima operuoti“, – pažymi pašnekovas.

Tad plastikos chirurgams nuolat tenka aiškinti, kiek jie gali padaryti ir kada ribos bus peržengtos. Visi puikiai prisimena pasaulyje gerai žinomą dainininką Michaelą Jacksoną ir jo plastinių operacijų subjaurotą nosį. Anot R. Vaičiūno, tai būtent tas atvejis, kai ribos buvo gerokai peržengtos.

„Yra toks biomechanikos mokslas, kuris parodo, kiek reikia palikti kremzlės ir kaulo, kad operuojant nosį ji nesugriūtų. Jeigu peržengsite šią ribą, nosis sugrius: ji taps neaišku kuo, kaip ir atsitiko.

Drįstu sakyti, kad moku įkalbėti žmones ką nors pasidaryti. Makaronų galima prikabinti labai daug. Bet mano požiūris, vertybės yra kitokios.

Visą laiką reikia aiškini žmogui, kiek mes galime padaryti: jeigu nosį padarysime dar mažesnę, bus problemų arba su kvėpavimu, arba viskas sugrius“, – aiškina laidos svečias.

Tai, ar plastikos chirurgas ims tenkinti bet kokį žmogaus pageidavimą, kaip teigia R. Vaičiūnas, priklauso nuo paties gydytojo moralinių vertybių.

„Drįstu sakyti, kad moku įkalbėti žmones ką nors pasidaryti. Makaronų galima prikabinti labai daug. Bet mano požiūris, vertybės yra kitokios“, – pabrėžia jis.

Dabar plastinės operacijos prieinamos ne tik įžymybėms ir turtuoliams – pasitobulinti kūną gali kiekvienas turintis tam pinigų. Plastinė chirurgija taip pat nebėra kažkas, ko reikėtų gėdytis. Ne paslaptis ir kainos.

Pasak R. Vaičiūno, viena paprasčiausių plastinių operacijų – vokų pakėlimo. Ji atsieina 850 eurų, yra daroma su vietine nejautra. Antakių pakėlimo operacijos kaina didesnė vien dėlto, kad daroma atlikus bendrąją nejautrą.

Pašnekovas stebisi, kodėl, kai imama klabėti apie plastinę chirurgiją, visi iškart galvoja apie krūtų implantus. Jis teigia, kad yra ir populiaresnių procedūrų. Viena populiariausių – minėta vokų pakėlimo operacija. Kitos populiariausios pastinės operacijos: riebalų nusiurbimo, krūtų, nosies, pilvo.

R. Vaičiūnas taip pat pažymi, kad Lietuvoje daug populiariau krūtis didinti nei mažinti. Taip, anot mediko, yra dėl lietuvaičių genotipo – pavyzdžiui, prancūzės vienodai dažnai ir didina, ir mažina krūtis. Be to, krūtų mažinimo procedūra – žymiai sudėtingesnė, brangesnė ir skausmingesnė, tad šiuo klausimu Lietuvos moterims daug labiau pasisekė.

Sunku nepastebėti ir kitos mados – daug moterų skuba pas plastikos chirurgus siekdamos turėti dideles putlias lūpas. R. Vaičiūnas sako, kad plastikos chirurgai tokias lūpas, kurios padidėja į jas prileidus hialurono rūgšties, vadina „karpio lūpomis“, ir pažymi, kad ši mada po truputį praeina.

Dabar iš Prancūzijos ateina nauja mada „mažiau yra daugiau“: kad nereikėtų nieko leisti tiesiai į lūpas, tam tikrų medžiagų suleidžiama į reikiamus taškus veide, taip suaktyvinamos kai kurios veido struktūros, o rezultatas – panašus.

Kokį keisčiausią norą yra išgirdęs plastikos chirurgas R. Vaičiūnas? Plačiau – laidos įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Plastikos chirurgas: jei žmogaus nepagydo psichologas, laikiną užuovėją suteikiame mes
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi