Eismas

2018.06.07 17:19

Kelyje Prienai–Kaunas susidūrė 4 šarvuočiai, klinikose atsidūrė 13 JAV karių

15min.lt, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, BNS, DELFI.lt2018.06.07 17:19

Ketvirtadienį Prienų rajone, ties Rokų sankryža, vienas į kitą atsitrenkė 4 šarvuočiai. Šarvuota kariuomenės technika judėjo kolonoje. Po avarijos 13 JAV karių išvežti profilaktiniam patikrinimui į Kauno klinikas.

Pranešimas apie šį įvykį policijoje gautas ketvirtadienį 11.08 val.

Du iš keturių JAV šarvuočių „Stryker“ nuvažiavo nuo kelio, jie vyko į Kazlų Rūdą, BNS sakė Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo atstovas spaudai kapitonas Tomas Pakalniškis.

Kalbėdamas LRT RADIJUI jis teigė, kad, nors žiniasklaida skelbė, jog avarija įvyko kolonos gale važiavusiam šarvuočiui atsitrenkus į važiavusįjį priešais, tikslios įvykio aplinkybės kol kas nežinomos.

„Kol kas negaliu patvirtinti. Aplinkybių detalės nėra žinomos. Jas dabar tiksliname ir informacija bus atskleista šiek tiek vėliau“, – LRT RADIJUI sakė T. Pakalniškis.

Pirminiais duomenimis, avarija įvyko kolonai važiuojant nuo kalniuko. Kelyje staiga atsiradus kliūčiai, vienas šarvuotis staigiai stabdė ir dėl to įvyko susidūrimas.

13 karių apžiūrimi Kauno klinikose, civiliai nenukentėjo

13 kolonoje važiavusių amerikiečių karių išvežti į Kauno klinikas profilaktiniam patikrinimui. Trijų karių sužalojimai rimtesni, tačiau, kaip BNS pranešė Alytaus apskrities policijos atstovė Eglė Kačinskienė, kariai sužeisti nesunkiai. Anot kariuomenės, pavojus karių gyvybei negresia. Civiliai nenukentėjo, jie nesusiję su šiuo įvykiu. Lietuvos kariai taip pat nenukentėjo.

BNS nuotr.

JAV kariai dalyvauja Baltijos šalyse birželį vykstančiose pratybose „Kardo kirtis“.

Įvykio vietoje dirbo Lietuvos kariuomenės Karo policijos, Policijos ir greitosios medicinos pagalbos medikai. Kol kelias Prienai–Kaunas buvo nuplautas ir atlaisvintas, gyventojų buvo prašyta rinktis kitą maršrutą.

Karinė technika per incidentą nepažeista, ji toliau gali judėti sava eiga.

Neįprastos avarijos padarinius užfiksavo civiliai eismo dalyviai, įspūdžiais pasidaliję socialiniame tinkle.

„Facebook“ nuotr.

Karinė technika keliais judės iki šeštadienio

LRT.lt anksčiau jau skelbė, kad nuo trečiadienio iki šeštadienio šalies keliais intensyviai judės karinė technika. Vykstant didelio masto tarptautinėms karinėms pratyboms, nuo trečiadienio vykdomas JAV Sausumos pajėgų II-ojo kavalerijos pulko perdislokavimas. 

Kaip LRT TELEVIZIJAI teigė T. Pakalniškis, pratyboms ruoštasi ilgai, stengtasi atrinkti optimalius maršrutus, kuriais judės karinė technika.

„Remiamasi dviem svarbiausiais kriterijais. Pirmas iš jų – kad tai darytų kuo mažesnę įtaką civilių gyventojų judėjimui. Kitas svarbus momentas – kad technika galėtų saugiai važiuoti ir greitai pasiekti tikslą“, – aiškino kariuomenės atstovas.

Pasak jo, pasiekusi Kazlų Rūdos poligoną, vėliau technika judės šiek tiek giliau į Lietuvą, pasieks Ruklą, o pratybų pabaigoje – Šiaulius ir Panevėžį.

BNS nuotr.

Anksčiau jau buvo pranešama, jog didžiausias iki šiol Lietuvoje tokio masto karinės technikos judėjimas numatomas per Kalvarijos užkardą, kiek mažesnis – per Lazdijų. Technika nuo Kalvarijos užkardos „Via Balticos“ keliu judės per Lietuvą į Latvijoje vyksiančių pratybų vietas, daugiausia į karinį Adažių poligoną. Kita kolonos dalis tęs kelionę į Estiją.

Birželio 18–21 dienomis kariai iš pratybų vietų tais pačiais maršrutais grįš į nuolatines dislokacijos vietas.

Susisiekimo ministerija piliečiams, planuojantiems kelionę per Lietuvos ir Lenkijos sieną minėtais maršrutais, rekomenduoja pasirinkti kitą kelionės datą, nes kelionė gali trukti ilgiau nei įprastai. Tiems, kurie neturės tokios galimybės, rekomenduojama vengti kelionės tamsiu paros metu, kai vyks intensyviausias karinės technikos judėjimas. Kiekvieną karinę koloną lydės Lietuvos karo policijos automobiliai, kurie reguliuos ir užtikrins saugų eismą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.