Eismas

2021.01.28 16:57

Nida keičia patekimo į kurortą taisykles: keturračiui – 500 eurų mokestis, didėja rinkliava ir lengviesiems automobiliams

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.01.28 16:57

Triračiams ir keturračiams taikoma vietinė rinkliava už patekimą į Neringą išaugo šimtą kartų – nuo vasario norint tokią transporto priemonę įsivežti į šią savivaldybę teks sumokėti 500 eurų dydžio rinkliavą. Kiek kitaip teks mokėti ir norint atvykti lengvuoju automobiliu.

Padidino rinkliavą

Neseniai kilęs triukšmas dėl Kuršių neriją niokojančių keturračių, sniego motociklų nepraėjo be pasekmių.

Ketvirtadienį Neringos savivaldybės taryba patvirtino naują rinkliavos dydį norint į šią savivaldybė įsivežti keturračius ir triračius. Nuspręsta, kad vasario 1 d. įvedama 500 eurų dydžio vienkartinė rinkliava, galiojanti ne tik atvykstantiems poilsiautojams, bet ir vietiniams gyventojams.

Teigiama, kad tokia priemone siekiama dar labiau tausoti Kuršių nerijos gamtą ir apsisaugoti nuo neatsakingų tokių transporto priemonių vairuotojų. Pastebima, kad neatsakingai Neringos miškuose zujantys keturračiai ir triračiai ne tik žaloja gamtą, bet ir kelia grėsmę žmonių ramybei bei saugumui.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aušra Feser teigė, kad tokie rinkliavos pokyčiai buvo iš tiesų reikalingi.

„Džiugu, kad ne tik mes, aplinkosaugininkai, keliami šį klausimą, bet ir bendruomenė – taryba – aiškiai pasisakė, kad toks elgesys yra netoleruotinas. Suprantame, kad tokios transporto priemonės yra reikalingos ir gyventojams, tačiau jomis nuvažiuoti nuo kelio negalima“, – dėstė A. Feser.

LRT.lt jau rašė apie neseniai Kuršių nerijoje žmonių pasipiktinimą sukėlusius sniego motociklus, kurie buvo pastebėti prie Urbo kalno, Parnidžio kopos bei apgadino nesenus takus, kiek anksčiau žalos gamtai buvo pridarę ir keturračiai.

Dėl sniego motociklininkų pasirodymų pranešimų buvo sulaukę ir Aplinkos apsaugos departamento atstovai, kurie ėmėsi aiškintis įvykio aplinkybes.

Pokyčiai ir norint įvažiuoti lengvaisiais automobiliais

Ketvirtadienį posėdžiavę Neringos politikai patvirtino ir daugiau vietinės rinkliavos pokyčių.

Nuspręsta pakoreguoti ir vietinės rinkliavos dydžių laikotarpių ribas – įvedamas 10 eurų įvažiavimo mokestis lengvajam automobiliui, galiosiantis gegužės 1–31 d. ir rugsėjo 16–spalio 30 d.

Anksčiau šie pavasario ir rudens laikotarpiai buvo trumpesni ir įvažiavimo rinkliava siekė 5 eurus, tačiau pastebima, kad vis daugiau poilsiautojų į kurortą atvyksta ne sezono metu, todėl nuspręsta į tai atsižvelgti ir skatinti keliavimą alternatyviomis transporto priemonėmis ar grupėmis vienu automobiliu.

Vasaros sezono rinkliavos dydis lengvajam automobiliui išlieka toks pats – 30 eurų, tačiau pailgėja jo taikymo periodas – dabar jis truks nuo birželio 1 iki rugsėjo 15 d., o 5 eurų rinkliava bus taikoma nuo lapkričio 1 iki balandžio 30 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt