Eismas

2020.12.03 10:40

„Bolt“ pristatė naujos kartos elektrinius paspirtukus, kurie praneš apie gresiantį pavojų kelyje

LRT.lt2020.12.03 10:40

Pavėžėjimo paslaugų platforma „Bolt“ pristatė ketvirtos kartos elektrinį paspirtuką su nauja technine bei programine įranga, kuri, tikėtina, padės sumažinti nelaimingų atsitikimų skaičių. 

Elektriniai paspirtukai aprūpinti jutikliais, kurie nustato ir praneša apie gresiantį kritimą, susidūrimą su kitu objektu, per staigų stabdymą ar nesaugų manevravimą. Naujųjų elektrinių paspirtukų konstrukcijos optimizuotos taip, kad mobili transporto priemonė būtų dar stabilesnė: saugesnį manevravimą užtikrina pažemintas gravitacijos centras, padidintas paspirtuko atstumas nuo žemės, patobulintas jo ratų kampas. Taip pat šis elektrinis paspirtukas – išskirtinai lengvas, rašoma „Berta And“ pranešime žiniasklaidai.

Teigiama, kad įranga, balso pranešimu informuojanti apie staigų transporto priemonės stabdymą, turėtų ženkliai sumažinti nelaimingų atsitikimų riziką. „Bolt“ akcentuoja, kad garsiniai pranešimai atkreips ne tik paspirtuko vairuotojo, bet ir pėsčiųjų dėmesį – išgirdę garsinį signalą pėstieji galės nedelsiant sureaguoti.

Kol kas neatskleidžiama, kada naujos kartos paspirtukus bus galima išbandyti Lietuvoje, bet, anot „Bolt“ platformos elektrinių paspirtukų plėtros vadovo Baltijos šalyse Eimanto Baltos, tikimasi, kad ilgai laukti neteks.