Kur važiuojam? Indrė Makaraitytė: mano vaikai mato darbuose paskendusią mamą, kuri dirba net ir namuose

Laidoje „Kur važiuojam“ politikos apžvalgininkė, žurnalistė Indrė Makaraitytė. Vieni jos bijo, kiti – privengia, tačiau visi gerbia.

Įtemptame žurnalistės, LRT tyrimų skyriaus vadovės Indrės Makaraitytės dienos grafike sunku surasti pora valandų pasivažinėjimui ir nedideliam piknikui gamtoje. Kaip prisipažįsta Indrė, šiuo metu jos užimtumas kaip niekada didelis, vykdoma keletas žurnalistinių tyrimų, ant darbo stalo laukia keletas pradėtų straipsnių, kalendoriuje pažymėta keletas svarbių susitikimų, laikas suskaičiuotas minučių tikslumu. Jos pareiškimo pagrindu iškelta byla viešai susidorojimu grasinusiam asmeniui, tačiau Indrė Makaraitytė teigia nebijanti, jaučiasi saugi ir neketina nutraukti savo žurnalistinės veiklos.

Gimusi Vilniuje, menininkų šeimoje prisimena nuo vaikystės labai norėjusi lankyti mokyklą. Pastebėję mergaitės gabumus, tėvai į mokyklą atvedę šešiametę, bet, kaip teigia Indrė, mokykloje ji ne iš karto supratusi, kaip veikia ten nustatyta tvarka ir ko iš jos tikisi mokytojai. Netrukus pasiekti rezultatai tapo labai geri, pažymių knygelėje puikavosi vien aukščiausi įvertinimai, tačiau pasak Nomedos pašnekovės, ji iki galo mokykloje taip ir neapsipratusi.

Indrė Makaraitytė prisimena laiką, kada pradėjo kurtis Sąjūdis ir kilo išsilaisvinimo banga, stalai jos tėvų namuose buvo nukloti prenumeruojama periodika. Buvo skaitoma viskas, ką tik buvo galima skaityti, buvo sekami politiniai įvykiai ir visur, kur tik buvo galima dalyvauti, tėtis vesdavosi savo vaikus . Namuose tėvai tarpusavyje nuolat diskutuodavę įvairiais politiniais klausimais. Į diskusijas įsitraukdavusi Indrė teigia visada žinojusi, būsimą gyvenimo užsiėmimą. Įstojusi į Vilniaus universiteto tarptautinių santykių ir politikos mokslo institutą, būdama studentė ir uždarbiaudana senamiestyje įsikūrusioje kavinėje ji netgi su kavinės lankytojais neretai įsiveldavusi į ginčus apie tuometinę vykdomą politiką.

Laidos vedėjai pašnekovė pasakoja, jog gimusi menininkų šeimoje ir netapusi menininke, vėliau atrado juvelyriką. Nors darbo pobūdis reikalauja nemažai laiko ir susikaupimo, teigia, kad juvelyrikos studijoje kaitinant metalą susikaupusi įtampa tiesiog sudeginama. Taip gabios žurnalistės rankose gimsta nuotabūs mažosios metalo plastikos kūriniai.

Kokia tikroji Indrės vardo istorija? Kokie tėčio pasakyti žodžiai sunkiomis valandomis nuolat padeda Indrei Makaraitytei? Koks kilmingas titulas suteiktas garsiąjai politikos apžvalgininkei, sužinosite pažiūrėję Nomedos Marčėnaitės vedamą laidą „Kur važiuojam?“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau