Kur važiuojam? Jurgita Januškevičiūtė: kaip bebūtų liūdna, dabartinis šeimos modelis yra atgyvenęs

Kalbėdama apie savo pirmąjį savarankišką atvykimą meno studijoms į Vilnių, Jurgita prisimena, kaip tris metus užsispyrusiai siekė įstoti būtent į drabužių dizaino specialybę, nors prisimindama juokiasi, kad pati apsirengusi gražiausiais rūbais, netruko suprasti „persipuošusi“, visai nepataikiusi į kontekstą. Vilnius tuomet jai pasirodęs gražus ir laisvas miestas, kurio gyventojai rengiasi paprastai, kasdieniškai, patogiai, meniškai.

Drabužių dizainerė Jurgita Januškevičiūtė yra viena tų retų menininkių, kurios neapsiriboja ar tiesiog netelpa pasirinktos profesijos rėmuose. Jos veikloms išvardinti neužtektų rankos pirštų: kuria drabužių kolekcijas, studentams dėsto drabužių modeliavimą, užsiima kinų akupunktūra, yra licenzijuota masažo specialistė, maisto produktų stilistė, veisia bites, verda muilą, buriuoja, bei nuolat keliauja.

„Raganos irgi turi vyrus“, – juokiasi Jurgita, atsakydama į laidos vedėjos klausimą, iš kur ji semiasi jėgų ir energijos tokioms skirtingoms veikloms. „O jeigu kalbėti rimtai, laiko sau atsirado tiktai pergyvenus labai sunkias skyrybas“, sako Jurgita Januškevičiūtė. Ilgą laiką negalėjusi atsigauti, vėliau teigia supratusi, kad dabartinis šeimos modelis yra atgyvenęs ir buvimo kartu laikas tiesiog pasibaigęs. Gyvenimas tiesiog pasisuko kita kryptimi, ir paskatino nebekreipti dėmesio į sociumo spaudimą. Išbandyti visas veiklas, kurias pradėti stabdydavo baimė ir nerimas. „Dauguma žmonių tiesiog svajoja apie globalius dalykus, tačiau bijo žengti bent vieną žingsnį svajonės link. Aš nebijau.“

Kokiu vardu vaikystėje tėvai pravardžiavo Jurgitą ir kitus šeimos vaikus? Kokią svajonę puoselėja garsi dizainerė ir kaip skamba dabartinio jos gyvenimo credo, sužinosite pažiūrėję Nomedos Marčėnaitės vedamą laidą „Kur važiuojam?“.

Ved. Nomeda Marčėnaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau