Naujienų srautas

Verslas2014.10.22 18:01

Kodėl „Independence“ nudažytas Rusijos vėliavos spalvomis

Dabar prie Danijos krantų esantis Suskystintųjų dujų (SGD) termianlo laivas-saugykla „Independence“ į Lietuvą atplauks jau pirmadienį. Laida „Laba diena, Lietuva“ pabandė išsiaiškinti, kodėl laivas bus nudažytas Rusijos vėliavos spalvomis – balta, mėlyna ir raudona.

Dabar prie Danijos krantų esantis Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivas-saugykla „Independence“ į Lietuvą atplauks jau pirmadienį. Laida „Laba diena, Lietuva“ pabandė išsiaiškinti, kodėl laivas bus nudažytas Rusijos vėliavos spalvomis, – balta, mėlyna ir raudona.

„Daugiausiai mėlynos spalvos. Mėlynai nudažytas laivas atrodo gražiai ir yra mažiausia vizualinė tarša“, – sprendimą aiškina AB „Klaipėdos nafta“ SGD terminalo departamento direktorius Rolandas Zukas.

R. Zukas taip pat negali paaiškinti, kodėl užsitęsė SGD laikinojo vamzdžio darbai.

„Darbai vyksta, įrenginėjama visa infrastruktūra. Bus padaryta taip, kaip numatyta techniniame projekte. [...] Yra tam tikrų sunkumų, bet jie yra sprendžiami. Lapkričio mėn. jau pradėsime testavimo darbus. [...] Antradienį jau gavome krantinės statybos užbaigimo aktą. Dirbama su likusia infrastruktūros dalimi“, – tikina R. Zukas.

Projekto vertė – apytiksliai 2,5 mlrd. litų. Laivo ilgis – 294 metrai (palyginimui – Vilniaus televizijos bokšto aukštis yra 326 metrai).

LRT tiesiogiai transliuos „Independence“ sutiktuves. Visą reportažą ir pokalbį su R. Zuku bei energetikos analitiku Arvydu Sekmoku žiūrėkite LRT televizijos laidoje „Laba diena, Lietuva“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi