Pasirodžius informacijai, kad „Vičiūnų grupės“ įmonė galimai į Rusiją vežė sankcionuotas ir kare pritaikomas prekes, prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad kol kas nereikėtų švaistytis kaltinimais. Pasak jo, visų pirma reikia sulaukti pradėto ikiteisminio tyrimo rezultatų.
„Kaltinimais kol kas neskubėkime švaistytis. Pirmiausiai turi būti atliekamas patikrinimas, kaip iš tikrųjų buvo. Tai tokį pavedimą Generalinė prokuratūra muitinei yra davusi. Aš tik galiu pasakyti tik tiek – jeigu „Vičiūnai“ būtų pasitraukę iš Rusijos anksčiau, ryžtingiau, tokio pobūdžio kaltinimų arba problemų tiesiog nebūtų buvę“, – trečiadienį žurnalistams sakė G. Nausėda.
Visgi paklaustas, ar mato pagrindą vienam iš įmonės akcininkų Visvaldui Matijošaičiui trauktis iš Kauno mero pareigų, G. Nausėda tiesiogiai neatsakė.
„Vičiūnai bandė parduoti savo aktyvus, savo turtą Rusijos teritorijoje, tai jiems nepavyko dėl suprantamų priežasčių. Rusijos Federacija žinodama, kokioje situacijoje yra įmonė, tikrai sudarė tokias sąlygas, kad, kaip aš suprantu, norėta beveik nacionalizuoti įmonę. Bet, aišku, kad šis delsimas buvo pernelyg ilgas“, – teigė prezidentas.
Todėl G. Nausėda paragino palaukti atliekamo ikiteisminio tyrimo rezultatų
„Dabar palaukime šio tyrimo rezultatų. Jeigu tyrimas bus nepalankus merui, be abejo, meras turės daryti savo išvadas“, – akcentavo šalies vadovas.

ELTA primena, kad Klaipėdos apygardos prokuratūra pavedė Muitinės kriminalinės tarnybos teritorinio skyriaus pareigūnams atlikti tyrimą dėl galimo „Vičiūnų grupės“ įmonės „Plungės kooperatinė prekyba“ tarptautinių sankcijų pažeidimo.
Antradienį naujienų portalas LRT.lt publikavo LRT Tyrimų skyriaus tyrimą, kuriuo atskleidė, jog „Vičiūnų grupei“ priklausanti „Plungės kooperatinė prekyba“ į Sovetską bent 11 kartų vežė į sankcijas įtrauktas prekes.
Pranešama, kad iš Lietuvos į Kaliningradą buvo gabenamos aukšto prioriteto kovos lauko prekėms priskiriami gaminiai bei technologijos.
„Vičiūnai“ pripažino, kad tokias prekes į Rusiją vežė, tačiau teigia, kad apie sankcijas nežinojo.




