Verslas

2020.03.19 11:07

Premjeras ramina, kad jei prekybos centrai kels kainas, gali įsikišti valdžia: tikiuosi, to neprireiks

atnaujinta 11.30
Jonas Deveikis, LRT.lt, BNS 2020.03.19 11:07

Premjeras Saulius Skvernelis ketvirtadienį susitiko su Lietuvos prekybos įmonių asociacija aptarti situaciją dėl koronaviruso bei kokia pagalba reikalinga prekybininkams.

Po susitikimo su prekybininkų atstovais S. Skvernelis teigė, kad dėl maisto produktų trūkumo prekybos lentynose panikuoti neverta, o maisto produktų tikrai užteks.

„Noriu nuraminti Lietuvos žmones. Turime pilną patikinimą, kad panikuoti dėl maisto tiekimo nėra pagrindo. Panikos bangos, kurios jau buvo prekybos centruose, griebiant prekes ir bandant apsipirkti gerokai daugiau, yra nereikalingos. Rizikų tokiam scenarijui nėra“, – sako premjeras.

Premjeras po susitikimo su prekybininkų atstovais ramina: panikuoti dėl maisto tiekimo nėra pagrindo

Anot jo, susitikime su prekybininkais buvo aptartas klausimas ir dėl maisto kainų. S. Skvernelio teigimu, šiuo metu prekybos tinklai neketina didinti maisto produktų kainų.

Tačiau maisto tiekėjus S. Skvernelis ragina nebandyti pelnytis iš šitos situacijos.

„Jei situacija yra susijusi su tiekėjų pasikeitusia politika, mes tai vertiname labai atidžiai ir manome, kad ši situacija nėra tinkama išspręsti savo ekonominius klausimus ar nuoskaudas su prekybos tinklais ir bandyti iš šitos situacijos naštą užkrauti vartotojams.

Sutarėme, kad kiekvienu atveju, jeigu matome sisteminį tiekėjo bandymą kelti maisto produktų kainas prekybos centrams, būsime nedelsiant informuoti ir ieškosime, kokius sprendimus reikia priimti. Noriu priminti, kad teisės aktai leidžia Vyriausybei ir Seimui galimybę apriboti būtiniausių produktų maksimalias kainas. Tikiuosi, kad tokio įrankio Lietuvos valstybei panaudoti neteks“, – sako premjeras.

Kartu su premjeru susitikime dalyvavusi Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė Rūta Vainienė pripažįsta, kad kai kurie tiekėjai didina prekių kainas, tačiau kol kas, jos tikinimu, prekybos centrai kainų nedidina.

„Prekybininkai kol kas yra ta jėga, kurie laiko kainas“, – sako R. Vainienė.

LRT.lt primena, kad 15min ketvirtadienį skelbė, jog pirkėjai jau pastebėjo, kad kiaulienos kainos prekybos centruose yra padidėjusios.

Svarbiausia – saugumas ir prekių tiekimas

R. Vainienė sako, kad šiuo metu yra svarbiausi dalykai yra 2 – sklandus prekių tiekimas ir darbuotojų bei klientų saugumas.

„Dedame milžiniškas pastangas dezinfekcijai, ventiliacijai, papildomoms saugos priemonėms, kad darbuotojai ir pirkėjai jaustųsi saugūs“, – sako R. Vainienė.

Ji taip pat pažymi, kad darbuotojai nedėvi apsauginių kaukių, nes jos nepadeda, o daug svarbesnė prevencinė priemonė šiuo metu yra palaikyti didesnį atstumą tarp pardavėjo ir kliento.

R. Vainienė atkreipia dėmesį, kad prekybos centrai jau patyrė 2 dideles apsipirkimo bangas, o situacija šiuo metu yra kiek ramesnė. Asociacijos vadovė taip pat ragina pirkėjus dėl saugumo per daug dažnai parduotuvėse nesilankyti ir apsipirkimo metu pirkti maistą visai savaitei.