Verslas

2019.10.17 10:36

Prekybos tinklas „Iki“ išbando elektroninę prekybą

LRT.lt2019.10.17 10:36

Prekybos tinklas „Iki“ pirkėjus kviečia prisidėti kuriant elektroninės prekybos įrankį ir išbandyti elektroninę prekybą. Šią paslaugą įgyvendinti prekybos tinklui padės lietuvių startuolis „LastMile“. Kol kas elektroninė prekyba bus prieinama didžiajai daliai sostinės gyventojų, vėliau numatyta plėtra ir į kitus Lietuvos miestus, sakoma pranešime žiniasklaidai.

„Norime paraginti savo pirkėjus jau dabar išmėginti patogų bei greitą apsipirkimo būdą ir būtiniausias prekes užsisakyti tiesiog išmaniuoju telefonu“, – sako prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Indrė Baltrušaitienė.

Užtikrins ypač greitą prekių pristatymą

Maisto produktų ir kasdienių prekių pristatymo platformoje „LastMile“ siūloma naują paslauga – galimybė prekes užsisakyti internetu. Parsisiuntus specialią „LastMile“ programėlę ir nurodžius savo adresą, pirkėjams bus siūloma sudaryti norimų prekių krepšelį iš arčiausiai jų esančių prekybos tinklo parduotuvių. Tikimasi, kad tokiu būdu ribotame 2 km plote dirbantys kurjeriai prekes pristatys itin greitai.

Tiesa, kol kas programa yra bandoma ir tobulinama, todėl pirkėjų nuomonė ir atgalinis ryšys yra labai svarbūs.

„Šiandieniniame pasaulyje vis daugiau procesų iš fizinės erdvės keliasi į elektroninę, todėl, atliepdami pasaulyje įsitvirtinusias el. prekybos tendencijas, ieškome patogiausio būdo pasiekti savo pirkėjus ir jiems palengvinti apsipirkimo procesą. Statistikos departamento duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį el. prekyba asmeniniais tikslais naudojosi kone 50 proc. 16–74 m. vartotojų, o tai rodo, kad žmonės ieško būdų, kaip pasilengvinti kasdienius procesus. Šviežio maisto ir kitų būtiniausių prekių paklausa yra prioritetinė, todėl šiam procesui palengvinti būtina sukurti geriausias sąlygas. Tikimės, kad bendradarbiaudami ir tobulindami šią sistemą kartu su savo pirkėjais, galėsime sukurti išties patogų ir jų kasdienį apsipirkimą palengvinantį įrankį“, – teigia I. Baltrušaitienė.

Prekes pristatyti galės patys miesto gyventojai

Nuo šiol „Iki“ elektroninė prekyba bus prieinama didžiajai daliai Vilniaus miesto gyventojų, kiek vėliau numatoma plėtra ne tik sostinėje, bet ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Mobiliosios programėlės pagalba maistą ir kitas prekes užsisakę pirkėjai ne tik galės apsipirkti, bet ir pasinaudoti nuolaidomis – akcijos, kurios tą savaitę galios visame tinkle, galios ir internete.

„Paprastai el. prekybos žaidėjai samdo darbuotojus, kuria autoparką, o mūsų atveju pristatymo paslaugas teikia nepriklausomi kurjeriai, t. y. patys miesto gyventojai, užsiregistravę platformoje, perėję atranką ir išklausę reikiamus mokymus. Tai jie daro asmeniniu transportu: automobiliu, dviračiu ar motociklu. Toks modelis yra kur kas draugiškesnis aplinkai, nedidinantis transporto srautų miestuose“, – pastebi „LastMile“ direktorius Tadas Norušaitis

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt