Veidai

2021.04.07 14:57

Naktį Vilniuje neblaivaus vairuotojo mirtinai sužalota dviratininkė – kino režisieriaus Šarūno Barto dukra

papildyta bičiulių prisiminimais
Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.04.07 14:57

Trečiadienio naktį Vilniuje automobilis partrenkė ta pačia kryptimi dviračiu važiavusią moterį. Nuo patirtų sužalojimų įvykio vietoje mirusi moteris – 1996 m. gimusi kino režisieriaus Šarūno Barto dukra, aktorė Ina Marija Bartaitė. Žinią portalui LRT.lt patvirtino artima šeimos bičiulė, prodiuserė Jurga Dikčiuvienė.

Trečiadienio rytą policija pranešė, kad trečiadienį apie 0 val. 25 min. Vilniuje, Antakalnio g., automobilis „Hyundai“, vairuojamas neblaivaus (0,98 prom.) vyro (g. 1985 m.), partrenkė ta pačia kryptimi dviračiu važiavusią moterį (g. 1996 m.).

Nuo patirtų sužalojimų moteris įvykio vietoje mirė. Vyras uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281 str. 6 d. Apie tai, kad žuvusioji – aktorė Ina Marija Bartaitė, režisieriaus Š. Barto dukra, pirmasis pranešė portalas delfi.lt.

Kino kompanijos „Kinema“ prodiuserė Jurga Dikčiuvienė portalui LRT.lt liūdną žinią patvirtino. „Kol kas labai sunku apie tai kalbėti, – sunkiai rinko žodžius prodiuserė, žuvusią merginą pažinojusi nuo vaikystės. – Esame labai artimi, žinau, kad kol kas šeima yra sukrėsta, skausmas dar labai šviežias ir kol kas tikrai negalvoja apie tai, kokių veiksmų dėl įvykio galėtų imtis ateityje. Kol kas daugiau sunku ką nors pridurti.“

I. M. Bartaitės tėvas – garsus režisierius, motina – aktorė Jekaterina Golubeva. Pati I. M. Bartaitė aktorystę studijavo Prancūzijoje, vaidino įvairiuose projektuose. Vienas ryškiausiai nuskambėjusių jos darbų – vaidmuo Š. Barto režisuotame 2015 m. filme „Ramybė mūsų sapnuose“, jis buvo rodytas Kanų kino festivalyje.

„Ramybė mūsų sapnuose“

I. M. Bartaitė taip pat nusifilmavo juostoje „Senekos diena“. „Nežinau, kodėl tokie žmonės turi išeiti taip anksti... Ji buvo nuotaikinga, labai atvira. Atvirai sakydavo tai, ko kiti nedrįsdavo ar gėdydavosi. Kartais atrodė, kad ji ne iš šios planetos. Labai ją mylėjau“, – sukrėstas netekties kalbėjo juostos „Senekos diena“ režisierius Kristijonas Vildžiūnas.

„Esu sukrėsta šios tragiškos žinios, ypač jos aplinkybių. Mes su Ina susipažinome, kai filmavomės K. Vildžiūno filme „Senekos diena“. Nors neturėjome bendrų scenų, bet turėjome progų susipažinti ir pabendrauti, jautėme abipusę simpatiją. Esame susirašiusios ir vėliau. Ina išliks mano atminty kaip jautri, talentinga ir atvira asmenybė. Labai užjaučiu jos šeimą ir artimuosius“, – užaujautos žodžiais dalijosi aktorė Elžbieta Latėnaitė.

„Pažinojau ją nuo paauglystės, nuo tada, kai jai buvo trylika, – portalui LRT.lt sakė menininkas Denisas Kolmyckis. – Ina buvo labai unikali asmenybė, kuri kinu domėjosi nuo pat vaikystės. Ji pasižymėjo išskirtiniu talentu, filosofiniu mąstymu. Pamenu, iš ryto ji pasiimdavo kelias knygas, išplaukdavo į vidurį ežero ir visą dieną skaitydavo. Vieną knygą po kitos. Buvo pasinėrusi į literatūrą.

Vėliau, kai suaugo, pradėjo studijuoti aktorystę ir buvo tikrai puiki. Paskutinis mūsų darbas, kuriame dirbome kartu – režisierės Godos Palekaitės spektaklyje „Somnambulizmas“, ji taip pat turėjo vaidinti mano režisuotame spektaklyje...“, – portalui LRT.lt sakė menininkas Denisas Kolomyckis.

„Senekos diena“