Tavo LRT

2017.11.12 19:54

Z. Kelmickaitė: manęs verkiančios niekada nepamatysite

„Energija – vienintelis dalykas, kurio niekas nenusipirks ir iš nieko neatims. Man smagu, kad jūs manęs niekada nepamatysite verkiančios ir nesulauksite, kad aš pabambėčiau“, – sako LRT TELEVIZIJOS ir RADIJO laidų vedėja Zita Kelmickaitė. „Beatos virtuvėje“ viešėjusi moteris patikino, kad stengiasi žengti koja kojon su šiuolaikiniu pasauliu, ir nesuprantanti vyresniosios kartos, sakančios, kad jų laikais buvo kitaip.

„Žiūriu, kad ir į jaunus žmones, ir mokausi. Pažvelkite, kaip jie šiandien valdo techniką. Jau kelerių metų vaikas sugeba valdyti telefoną, o tu, šitokio amžiaus moteriškė, sėdi ir nieko nesuvoki: „Ai, mūsų laikais nebuvo...“ Nebuvo, bet yra dabar, todėl pirmyn“, – sako Z. Kelmickaitė.

Energijos niekuomet nestokojanti moteris vis dėlto pastebi, kad mūsų tautiečiams optimizmo dažnai pritrūksta. „Su tuo optimizmu, aišku, dalykai labai prasti – čia, Lietuvoje, nepamatysi daug džiaugsmingų žmonių. Jei žmogus eina pro šalį ir sako „Labas rytas“, žinok, kad jis grįžo iš užsienio, nes ten visi žmonės sveikinasi, ten visi bendrauja.

Užsienio lietuviai visur, kur buvau, tos gyvybės yra pilni. Jie džiaugiasi. Galbūt jie labiau užtikrinti savo pajamomis, galbūt – gyvenimu, kurį turi. Bet pamatai, kad tas jų gyvenimas irgi labai suskaičiuotas, viskas labai aiškiai parikiuota. Kartais mūsų žmonės sako: oi, bepigu jiems, kiek jie ten pinigų gauna. Palaukit, jie visi skaičiuoja, jie žino, kad reikės vaikus į mokslus išleist, ir labai brangiai už tai sumokėt. O atrodo, kad jiems nubyra. Nebyra tie pinigai“, – svarsto žurnalistė.

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Beatos virtuvė“.