Naujienų srautas

Tavo LRT2017.02.16 15:46

Šaulio priesaiką davęs E. Jakilaitis: karo atveju noriu žinoti, ką tiksliai daryti

15min.lt 2017.02.16 15:46

„...prisiekiu būti ištikimas... ginti... saugoti... gerbti...rūpintis“, – šaulio priesaikos žodžius Vasario 16-ąją Vilniuje, Gedimino kalno papėdėje, tarė ir būrys žinomų vyrų, jie tapo Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės šauliais. Tarp jų – Seimo narys, olimpietis Virgilijus Alekna, LRT TELEVIZIJOS žurnalistas Edmundas Jakilaitis, ryšių su visuomene specialistas Darius Gudelis, žinomų moterų – žurnalistės Aistės Stonytės-Budzinauskienės ir stilistės Austėjos Jablonskytės vyrai verslininkai Darius Budzinauskas ir Justinas Žalys.

„Pagalvojau, kad karo metu būtų, švelniai tariant, liūdna nežinoti, ką veikti. Mes su draugais norime aiškumo kritiniu atveju – ką veikti, kur eiti, su kuo susitikti, kokių imtis veiksmų, – kalbėjo E. Jakilaitis. – Šaulio priesaika – tai sveikas apsisprendimas, valios, ryžto, pilietinės pozicijos išreiškimas“.

Ar tokie aktai neverčia jaustis neramiai? „Tai, kad vyrai duoda šaulio priesaiką, neturėtų kelti neramių minčių, kita vertus – nuo mūsų politinė padėtis nepriklauso. Šaulių sąjunga – tai visuomeninė organizacija, turinti ginkluotos struktūros požymių. Tai geriau negu nieko“, – įsitikinęs E. Jakilaitis.

Priesaiką kartu su juo tarė nemažai draugų, vyrai planuoja net kurti savo skyrių – turi sugalvoję pavadinimą, sukurtas logotipas. Tačiau tai – dar ateities planai.

„Ir tai bus ne kompanija, savaitgaliais kepanti mėsytę ant laužo. Esame sumanę tikrai nemažai pasitreniruoti“, – tikino laidų vedėjas.

E. Jakilaitis ne pirmą kartą liečiasi prie ginklų – iš mažakalibrio šautuvo jis šaudė dar būdamas pirmokas, lankė penkiakovę. Tradicija pašaudyti į taikinius gimė, kai „Ekskomisarų biuro“ vienas iš įkūrėjų Alvydas Sadeckas rašė scenarijų E. Jakilaičio prodiusuojamam filmui „Nematoma Lietuvos istorija“. „Nėra taip, kad man patinka ar svaigstu iš malonumo šaudydamas, – aiškino E. Jakilaitis, – bet ir nebaugina ginklai. Turėti įgūdžius visada pravartu.“

Priesaiką jau yra davę ir daugiau žinomų žmonių: žurnalistai Andrius Tapinas, Audrius Matonis, Vytaras Radzevičius, Martynas Starkus, politikai Gabrielius Landsbergis, Petras Auštrevičius, Gintaras Steponavičius, Adronius Ažubalis, Juozas Olekas, kompozitorius Alvydas Jegelevičius, dainininkas Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą