2018.12.14 09:23

Įspūdingose A. Toupane`o ir V. Micičiaus taškų lenktynėse triumfavo „Olympiakos“

DELFI.lt2018.12.14 09:23

Ketvirtadienio vakarą pradėtas žaisti 12-tasis Eurolygos reguliariojo sezono turas. Jį atidarė intriguojanti dvikova Graikijoje. Maskvoje CSKA pranoko „Chimki“ .

Įspūdingais dviejų buvusių žalgiriečių pasirodymais pažymėtose rungtynėse Pirėjo „Olympiakos“ komanda (7/5) po itin atkaklios kovos 88:81 (25:12, 23:34, 17:22, 23:13) įveikė Stambulo „Anadolu Efes“ klubą (8/4).

Galingai mačą pradėję šeimininkai dar pirmame kėlinyje susikrovė 15 taškų persvarą (23:8), tačiau lūkesčius šį sezoną viršijanti turkų ekipa nepasimetė ir dar iki didžiosios pertraukos beveik pavijo savo varžovus – 48:46.

Ketvirto kėlinio pradžioje vadžias savo rankose jau laikė „Anadolu Efes“ krepšininkai, pirmavę 73:66, tačiau Axelio Toupane`o vedamas „Olympiakos“ surengė spurtą 8:0, persvėrė rezultatą savo naudai ir nebepaleido iniciatyvos iki pat finalinės sirenos.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias kiek netikėtai buvo būtent A. Toupane`as. Nuo atsarginių žaidėjų suolo pakilęs prancūzas per 22 min. pelnė 19 taškų (2/3 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 3/4 baudos) ir surinko 16 naudingumo balų. 15 taškų pasižymėjo Nikola Milutinovas (7/7 dvitaškiai, 1/3 bauda, 9 atk. kam.).

Tuo metu svečiams net 24 taškus per 35 min. įmetė karjeros rekordą pasiekęs Vasilijė Micičius (5/6 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 2/2 baudos). Jis dar pridėjo 6 rezultatyvius perdavimus, o iš viso surinko 22 naudingumo balus. 20 taškų – Shane`o Larkino sąskaitoje.

Maskvos CSKA įrodė savo pranašumą

Maskvoje vykusią dviejų Rusijos klubų akistatą užtikrintai laimėjo CSKA (10/2), kuris 88:74 (24:17, 25:23, 26:13, 13:21) pranoko „Chimki“ (4/8) ekipą, besivertusią net be dviejų savo lyderių – Aleksejaus Švedo ir Anthony Gillo.

Lemiamą persvarą 10 tritaškių pataikę raudonarmiečiai įgijo trečiame kėlinyje, kai vienu metu buvo priekyje net 71:48.

CSKA: Danielis Hackettas 14, Sergio Rodriguezas 12, Cory Higginsas 11 (8 atk. kam.), Willas Clyburnas ir Nando De Colo po 10 taškų.

„Chimki“: Stefanas Markovičius 18, Malcolmas Thomas 15, Jordanas Mickey 14, Tony Crockeris 13 taškų.