Sportas

2018.08.11 01:17

Ieties metikė L. Jasiūnaitė Europos čempionate iškovojo bronzos medalį

LRT.lt2018.08.11 01:17

Penktadienį Europos čempionato ieties metimo finale dalyvavo Liveta Jasiūnaitė ir iškovojo bronzos medalį.Geriausiu bandymu atletės ietis skriejo 61,59 m. Tai antrasis lengvaatlečių medalis šiame Europos čempionate.

Pirmuoju bandymu L. Jasiūnaitės ietis skriejo 60,51 m ir taip ji jau po pirmojo bandymo įsitvirtino lyderių penkiate. atrasis bandymas buvo kiek prastesnis ir ietis skriejo 58,24 m.

Trečiasis L. Jasiūnaitės bandymas buvo rimtas signalas varžovėms, kai ietis skriejo lygiai 61 m. Ketvirtasis bandymas buvo dar geresnis ir ietis skriejo dar 59 centimetrais toliau (61,59 m). Lietuvei toks rezultatas leido aplenkti slovėnę Martiną Ratej.

Penktuoju bandymu L. Jasiūnaitė užfiksavo 61,38 m rezultatą, o šeštasis bandymas nebuvo užskaitytas, tačiau jį atlikdama lietuvė jau žinojo, kad ji užsitikrino bronzos medalį. 

Sidabro medalį iškovojo čekė Nikola Ogrodnikova, kurios ietis geriausiu pirmuoju bandymu skriejo 61,85 m.

Aukso medalį, užfiksavusi čempionato rekordą, gali džiaugtis vokietė Christina Hussong. Ji pirmuoju ir geriausiu bandymu ietį nuskraidino net 67,90 m.

Netoli medalio buvo ir moterų šuolio į aukštį finale besivaržiusi Airinė Palšytė, kuri užėmė ketvirtąją vietą. O Simas Bertašius 1500 m bėgimo finale liko šeštas.

Po sėkmingo finalo ieties metikę pasveikino prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pasak šalies vadovės, lengvaatletė atkakliai didina meistriškumą ir nuosekliai siekia vis geresnių rezultatų, Lietuva didžiuojasi, kad turi tokio aukšto lygio sportininkę.

Prezidentė L. Jasiūnaitei padėkojo už padovanotą džiaugsmą ir palinkėjo daug ištvermės ir sėkmės, kad ietis skrietų vis toliau.

Atletę taip pat pasveikino ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

„Europos pirmenybėse pademonstravote savo meistriškumą ir suteikėte džiaugsmo visai Lietuvai. Esame sužavėti jūsų talentu, užsispyrimu ir ryžtu siekti pergalių. Mūsų šalies vardas dar kartą suskambėjo Europos lengvaatlečių gretose. Tikimės, kad ir toliau mus džiuginsite sėkmingais startais ir kursite sporto istoriją“, – teigia premjeras.

Atrankoje lietuvė pirmuoju bandymu 24-erių įrankį numetė 58,07 m. Norint įveikti atranką ir patekti į finalą, ietį reikėjo švystelėti mažiausiai 60,5 m.

Tačiau jau antruoju bandymu lietuvė pakartojo geriausią asmeninį rezultatą – 61,61 m – ir įvykdė normatyvą.

Tai buvo antras geriausias rezultatas A grupėje. Geriausią rezultatą – 67,29 m – pademonstravo 24-erių vokietė Christina Hussong.

Normatyvą įvykdė ir čekė Nikola Ogrodnikova (61,27 m).

B grupėje normatyvą įvykdė dvi sportininkės – slovėnė Martina Ratej (61,69 m) ir baltarusė Tatsiana Khaladovich (61,21 m). 

Lietuvė bendroje įskaitoje liko trečia.

Šis Europos čempionatas L. Jasiūnaitei yra antrasis: prieš dvejus metus Amsterdame (Olandija) lengvaatletė taip pat pateko į finalą, kur užėmė 12 vietą.

Visus Lietuvos lengvaatlečių startus galite rasti čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.