Pasaulyje

2018.12.13 22:06

J. Stoltenbergas: Rusijos veiksmai nuolatinio destabilizuojančio elgesio pavyzdys

NATO iki metų pabaigos pradės tiekti Ukrainai saugų ryšį užtikrinančias priemones, pranešė aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas. Po susitikimo su Petro Porošenka, NATO vadovas pagyrė Ukrainą, kad ši parodė stabilumą ir susilaikė nuo eskalacinių veiksmų, kai Rusija apšaudė ir pagrobė tris Urkainos laivus Kerčės sąsiauryje.

NATO vadovas pasmerkė Rusijos Elgesį ir pareikalavo paleisti Ukrainos jūreivius. J. Stoltenbergas pabrėžė, kad Rusijos veiksmai yra jos nuolatinio destabilizuojančio elgesio pavyzdys.

„Išliekame sunerimę dėl padidėjusios įtampos Azovo jūroje. Negalime pateisinti Rusijos karinės jėgos panaudojimo prieš Ukrainos laivus ir kareivius. Rusija privalo nedelsdama paleisti jūreivius ir atiduoti laivus, taip pat turi užtikrinti laisva navigaciją, bei priėjimą prie Ukrainos uostų Azovo jūroje. Stipriai smerkiame Rusijos įvykdytą neteisėtą Krymo aneksiją, kurios nepripažįstame ir nepripažinsime. Kerčės tilto statybos yra kitas Ukrainos suvereniteto ir teritorinio vientisumo pažeidimo pavyzdys. Tai yra nuolatinio Rusijos destabilizuojančio elgesio pavyzdys “, – sako J. Stoltenbergas

Ukrainos vadovas padėkojo už paramą, tačiau prašo aljanso, kad šis atsiųstų stebėtojų misiją į Juodąją jūrą.