Naujienų srautas

Pasaulyje2018.10.17 22:31

Turkijos pareigūnai teigia aptikę įkalčių, kad žurnalistas J. Khashoggis buvo nužudytas

Didėjant spaudimui, kad Saudo Arabija atskleistų, kur dingo žurnalistas Jamalas Khashoggis, Turkijos policininkai, prokurorai ir teismo ekspertizės ekspertai atvyko į generalinio konsulo rezidenciją, pasirengę ir ten atlikti kratą, apžiūrėti automobilius.

Šįkart juos įsileido į rezidenciją, nes joje jau buvo 11 Saudo Arabijos tyrėjų. Turkijos pareigūnai anksčiau 9 valandas kratė generalinį konsulatą, paėmė mėginių ir teigia aptikę įkalčių, kad žurnalistas buvo nužudytas.

Amerikos žiniasklaida anksčiau pranešė, kad Saudo Arabija esą ketina pripažinti, jog žurnalistas žuvo per neprofesionalų tardymą, bet kol kas tokių Rijado prisipažinimų nepasirodė.

Saudo Arabijos generalinis konsulas ryte išvyko į Rijadą, Turkija teigia jo neišsiuntusi, diplomatas bet kada gali grįžti, bet toks jo elgesys, ypač po to, kas įvyko, sukėlė reakciją.

Saudo Arabijos princą Mohammadą kritikavęs žurnalistas J. Khashoggis, rašęs laikraščiui „Washingon Post“, dingo spalio 2 d., po to, kai atvyko į savo šalies konsulatą dokumentų vedyboms su Turkijos piliete.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi