Pasaulyje

2018.09.11 22:33

Italijos apeliacinis teismas sušvelnino bausmę gaujos „Mafia Capitale“ vadeivoms

BNS 2018.09.11 22:33

Romos apeliacinis teismas antradienį sušvelnino griežtas bausmes dviem gaujos, kurios kriminaliniai čiuptuvai buvo apraizgę beveik kiekvieną Romos Kapitolijaus departamentą, vadeivoms.

Bausmė 60 metų vienakiui gangsteriui Massimo Carminati, praeityje palaikiusiam ryšius su agresyviomis kraštutinės dešinės organizacijomis, buvo sutrumpinta nuo 20 metų iki 14 su puse metų. Tuo tarpu jo dešinioji ranka Salvatore Buzzi, nuteistas kalėti 19 metų, galės išeiti iš kalėjimo aštuoniais mėnesiais anksčiau.

Abudu vyrai kartu su 44 kitais asmenimis kaltinami įkūrus „į mafiją panašų“ tinklą, kurio nariai prievarta, sukčiavimu ir vagystėmis nukreipė milijonus viešųjų paslaugų sektoriaus pinigų į savo kišenes.

Dėl skandalo, žiniasklaidos praminto „Mafia Capitale“ (liet. „Kapitolijaus mafija“), vyko 20 mėnesių teismo procesas, kurio metu kaltinamieji buvo laikomi sustiprinto saugumo kalėjime.

Apeliacinis teismas, priešingai nei žemesnės instancijos teismas, taip pat nuteisė abu vadeivas už ryšius su mafija.

Teisėjai kol kas išsamiai nekomentavo savo sprendimo, bet veikiausiai tai padarys per tris mėnesius.

Vienaakis M. Carminati 1998 metais buvo nuteistas 10 metų kalėjimo dėl narystės „Banda della Magliana“, kriminalinėje grupuotėje, aštuntajame devintajame dešimtmetyje valdžiusioje Romos nusikaltėlių pasaulį.

1983 metais S. Buzzi buvo nuteistas 30 metų kalėjimo dėl bendrininko, padirbtų banko čekių rekete, nužudymo.

Jis kalėjo tik šešerius metus, nes nusprendė siekti išsimokslinimo ir sėkmingai įtikino teisėjus, kad pasitaisė.