Naujienų srautas

Pasaulyje2018.08.13 19:30

Migrantų gelbėtojų laivas „Aquarius“ vėl įstrigo Viduržemio jūroje

BNS 2018.08.13 19:30

Migrantų gelbėtojų laivo „Aquarius“ operatorė pirmadienį paragino Europos šalis rasti prieglobstį 141 Viduržemio jūroje išgelbėtam žmogui ir pareiškė, kad Italija ir Malta vėl atsisakė įsileisti laivą.

„Aquarius“, kuris birželį įstrigo jūroje su 630 migrantų, Romai ir Valetai neleidus jam prisišvartuoti, praėjusią savaitę vėl ėmėsi gelbėjimo operacijų prie Libijos krantų.

Penktadienį laivas per dvi atskiras operacijas išgelbėjo 141 žmogų, pusė iš jų – vaikai, bet ir vėl negali rasti uosto, kuriame galėtų išleisti migrantus.

„Aquarius“ operatorės „SOS Mediterranee“ prezidentė Sophie Beau pažymėjo, kad laivui, šiuo metu esančiam tarp Maltos ir Italijai priklausančios Lampedūzos salos, abi šalys ir vėl išsiuntė „oficialius neigiamus atsakymus“.

„Prašome visų Europos šalių rasti sprendimą. Prašome jų būti atsakingomis ir rasti saugų uostą prie Viduržemio jūros“, – nurodė ji ir apkaltino Italiją bei Maltą tarptautinės jūrų teisės nesilaikymu.

Tuo tarpu Europos Komisijos atstovė Tove Ernst pareiškė, kad institucija susisiekė su „keliomis valstybėmis narėmis, kurios kreipėsi į mus dėl šio incidento“ ir siekia „greitai išspręsti“ susiklosčiusią padėtį.

Italijos dešiniųjų pažiūrų premjeras Matteo Salvini nuo birželio nuosekliai neleidžia užsienio NVO priklausantiems gelbėtojų laivams švartuotis jo šalies uostuose ir teigia, jog šių organizacijų veikla naudojasi žmonių kontrabandininkai.

Šeštadienį jis pareiškė, kad „Aquarius“ daugiau „niekada nepamatys jokio Italijos uosto“.

Jo griežtas požiūris į imigraciją išprovokavo ES valstybių narių ginčą, per kurį atsiskleidė jų nesugebėjimas kartu pažaboti žmonių, bėgančių nuo konfliktų, persekiojimo ir skurdo Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose, srautą.

Birželį priimti „Aquarius“ pasisiūlė Ispanija. Artimesniu atstumu buvusi Prancūzija neįsileido laivo, bet priėmė 78 migrantus po to, kai šie išsilaipino Valensijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi