Pasaulyje

2018.05.28 09:29

Žlugus bandymams suformuoti Italijos vyriausybę, „M5S“ lyderis reikalauja prezidento apkaltos

BNS 2018.05.28 09:29

Kandidatas į Italijos premjerus Giuseppe Conte atsisakė vadovauti vyriausybei, pranešė Italijos prezidento administracijos generalinis sekretorius Hugo Zamppettis. Žlugus bandymams suformuoti vyriausybę, vienos iš dviejų Italijos valdančiųjų partijų „M5S“ lyderis Luigi Di Maio pareikalavo Italijos prezidento Sergio Mattarellos apkaltos.

„G. Conte atsisakė įgaliojimų formuoti vyriausybę, jam suteiktų gegužės 23 dieną“, – sakė prezidento atstovas.

Toks pareiškimas išplatintas po sekmadienį vakare įvykusio G. Conte susitikimo su prezidentu Sergio Mattarella, tvyrant nesutarimams dėl naujo ministrų kabineto sudėties.

Šio susitikimo H. Zamppettis nekomentavo.

Po G. Conte pasitraukimo iš nebaigtos formuoti Italijos vyriausybės šalies prezidentas S. Mattarella pirmadienį priims buvusį Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ekonomistą Carlo Cottarelli.

64-ių C. Cottarelli TVF dirbo 2008–2013 metais ir tapo žinomas kaip „Ponas Žirklės“, nes smarkiai prisidėjo prie Italijos valstybės išlaidų mažinimo.

Tuo tarpu valdančiąją koaliciją suformavusios partijos „Šiaurės lyga“ ir „Penkių žvaigždučių judėjimas“ („M5S“) sekmadienį po G. Conte sprendimo trauktis reiškė didelį pasipiktinimą.

„Ištisas savaites kartu dirbome, kad sukurtume Vyriausybę, ginančią Italijos piliečių teises. Tačiau kažkas (...) pasakė mums NE“, – socialiniuose tinkluose parašė „Šiaurės lygos“ pirmininkas Matteo Salvini.

M5S lyderis Luigi Di Maio dėl žlugusių planų suformuoti Vyriausybę kaltino prezidentą.

„Tiesiog aiškiai pasakykime, kad balsuoti yra beprasmiška, nes Vyriausybes valdo reitingų agentūros, finansų ir bankų lobistai. Visada tas pats“, – feisbuke paskelbtame vaizdo įraše tvirtino politikas.

S. Matarella su valdančiaisiais nesutarė dėl finansų ministro kandidatūros. „Šiaurės lyga“ ir „M5S“ į šias pareigas siūlė euroskeptiką Paolo Savona, tačiau prezidentas kandidatūrai nepritarė.

„Tikiuosi, kad kaip įmanoma greičiau galėsime suteikti galimybę italams, bet pirmiausia mums reikia išsiaiškinti dalykus. Pirmiausia reikia Mattarellos apkaltos, (...) tada – į balsavimo apylinkes“, – sakė „Penkių žvaigždučių judėjimo“ pirmininkas L. Di Maio.